Břeclav inkasovala rozhodující gól minutu před koncem

 

První odvetné kolo Moravskoslezské fotbalové ligy bylo na programu uprostřed listopadu, soutěž bude pokračovat až na jaře od 26.března. Muži MSK A po domácí porážce s Vítkovicemi v prvním kole 0:2 jeli na hřiště v té době druhého celku tabulky s touhou urvat aspoň bod. Po dobrém výkonu inkasovali jen těsnou prohru 2:3, která Vítkovice posunula do čela tabulky třetí nejvyšší domácí soutěže a Břeclav nechala na jejím samotném dně, se ztrátou jednoho bodu na HFK Olomouc.

 

MFK Vítkovice-MSK Břeclav 3:2 (1:2) Zápas začaly lépe Vítkovice, do vedení se dostaly již v páté minutě hry. V minutě třinácté ale vyrovnal Martin Levai a po půlhodině byl stav na ukazateli 1:2, když Pavel Simandl proměnil pokutový kop.

 

Domácí vyrovnali až v 74.minutě po penaltě za nastřelenou ruku obránce MSK. Remíza by zřejmě byla spravedlivým vyjádřením poměru sil na hřišti, ale štěstěna se od hráčů MSK odvrátila, minutu před koncem zápasu dostali gól, který znamenal jejich další ztrátu bodů a Vítkovice poslal do čela tabulky před jarem 2016. „Pro nás to bylo smolné utkání. Chtěli jsme body, nejezdíme k soupeřům s poraženeckou náladou. Zápas se vyvíjel dobře, hráli jsme zodpovědně, poločas jsme zvládli, i když jsme brzy inkasovali první branku.

 

Věděli jsme, že nás budou ve druhé půli domácí tlačit, hodně jim ale pomohla přísně nařízená penalta a pak o všem rozhodl gól v předposlední minutě. Nebylo to poprvé, vedli jsme s Prostějovem, s Vyškovem, se Zlínem B dokonce 3:0, ale naše mladé družstvo ještě neumí zvládat závěry zápasů,“ hodnotí poslední podzimní zápas áčka mužů MSK asistent hrajícího trenéra Ivana Dvořáka mladšího Michal Škrabko.

 

Sestava: Kunický – Wallisch, Svoboda, Dvořák, Fojtík – Simandl – Levai, Sycha (87.Bílek), Košut, Carvalho – Silveira.

 

Další výsledky: HFK Olomouc-Uničov 0:2 (0:1), Zlín B-Kroměříž 0:2 (0:0), Třebíč-Slovácko B 1:0 (0:0), Hlučín-Otrokovice 3:0 (1:0), Hulín-Prostějov 2:0 (1:0), Líšeň-Velké Meziříčí 0:3 (0:2), Vyškov-Mohelnice 3:2 (1:2).

 

Tabulka po 16.kole: 1. MFK Vítkovice – 34 bodů, 2. 1.SK Prostějov – 34, 3.SK Uničov – 28, 4.MFK Vyškov – 25, 5.FC Hlučín – 25, 6.FC Velké Meziříčí – 23, 7.SK Hanácká Slávia Kroměříž – 23, 8.SK Spartak Hulín – 22, 9.FC Viktoria Otrokovice – 22, 10.FC Fastav Zlín B – 20, 11.FK Mohelnice – 18, 12. 1.FC Slovácko B – 16, 14.SK Líšeň – 15, 15. 1.HFK Olomouc – 13, 16.MSK Břeclav – 12.

 

Po zimní přestávce bude Moravskoslezská fotbalová liga pokračovat svou druhou polovinou od 26.března. Celek mužů MSK Břeclav A čeká období konzolidace družstva, jeho případné doplnění a tvrdý boj o únik z pásma sestupu. Jaro začne domácím zápasem se Spartakem Hulín.

Zpět