MSK-Sokol Lanžhot 6:2 (5:1)

 

Z plné přípravy (dopoledne ještě trénovali) šli fotbalisté MSK Břeclav v sobotu 5.července odpoledne k prvnímu přípravnému zápasu na sezónu 2014-2015. Jejich soupeřem byl účastník 1.B třídy Sokol Lanžhot. Trenér Karel Bečka v průběhu dvou poločasů viděl v akci celou řadu hráčů, kteří zahájili 1.července přípravu. „Volno ještě měli Ondřej Paděra a Lukáš Prokop a v průběhu dalších dnů čekáme ještě další hráče na zkoušku, abychom nejpozději do poloviny července mohli kádr uzavřít,“ svěřuje se svými plány trenér Bečka.

 

V břeclavském dresu se objevili hráči, kteří zde dříve působili a odešli do jiných klubů. Jakub Dobšíček, Tomáš Pospiš a Tomáš Kruták, kteří v MSK herně vyrostli, se nyní zapojili do přípravy a v zápasu s Lanžhotem je bylo vidět. Dobšíček vytvořil společně s Ivo Dvořákem stoperskou dvojici. „Ivo, který je trenérem našeho béčka, projevil zájem zapojit se do přípravy a dokázat, že na to ještě stále herně má. Tak dostal šanci, ostatně zkušenější hráči, kteří dokáží dát organizaci hry řád, jsou vždy žádaní,“ přemýšlí na dané téma trenér Karel Bečka.

 

Pospiš na útočném hrotu prokázal své střelecké schopnosti, odehrál jen  první poločas a zatížil v něm konto soupeře čtyřmi pohotovými brankami. Pátou přidal úspěšnou dorážkou Jakub Šenk, patřící do obranné čtveřice. „Měli jsme ještě více brankových šancí a gól, který nám dál Lanžhot, padl po hloupé chybě v naší obraně,“ pochvaloval si průběh prvního poločasu, v němž hráli domácí v aktuálně nejsilnější sestavě, trenér áčka MSK.

 

Do druhého poločasu poslal do hry větší počet náhradníků. Hra se vyrovnala, na 6:1 zvýšil brzy po změně stran Kruták a pak se podruhé dostali ke slovu i hosté a upravili na konečných 6:2 pro Břeclav. Je to samozřejmě jen výsledek přátelského zápasu, se soupeřem z nižší úrovně soutěže. Účel ale byl splněn, trenér MSK  mohl v akci sledovat všechny hráče, které má v přípravě, což by měl být kamínek do mozaiky při jeho sestavování širšího hráčského kádru pro novou třetiligovou sezónu.

 

Sestava MSK: Šurkala – Šenk, Dobšíček, Dvořák, Hloch – Levčík, Simandl, Netopilík, Carvalho – Jurčík, Pospiš. Střídali Polach, Kruták, Wallisch, Hakala, Úlehla, Diviš, Princ a Nešpor.

 

Další přípravný zápas sehrají fotbalisté MSK Břeclav ve středu 9.července v Bratislavě s juniorkou Slovanu.

Zpět