Spartak Hulín-MSK A 1:1 (1:0)

Po úvodních dvou porážkách, drtivé v Olomouci se Sigmou B (0:5) a nešťastné doma se Slováckem B (1:2), přišel první bodový zisk fotbalistů MSK Břeclav A v jarní části Moravskoslezské fotbalové ligy. Z Hulína přivážejí cenný bod za remízu 1:1.

Není bez zajímavosti, že měli v prvním poločasu více ze hry i více brankových příležitostí, do šaten ale šli domácí s jedním úspěšným střeleckým pokusem. V sestavě družstva MSK se opět objevili úspěšný reprezentant ČR ve futsalu Ondřej Paděra i útočník Tomáš Pospiš, a i když stále není doléčený po zranění Ivan Dvořák, po Olomouci se dává dohromady Pavol Giertl a zranil se i Jakub Dobšíček, přece jen se již sestava blížila ideálním představám trenéra Karla Bečky.

První šanci hostí měl Vladimír Smirnov, který střílel těsně nad břevno. Mnoho nechybělo k brance po nedostatečně přesné „malé domů“ Hulína a jen podařený skluz obránce Spartaku zabránil Pospišovi v zakončení vypracované střelecké příležitosti. Domácí se dostali do vedení ve 24.minutě po úspěšné realizaci rohového kopu, po němž byl hlavou překonán brankář MSK Lukáš Prokop. „Byla to naše chyba, standardní situace si musíme lépe pohlídat,“ komentoval branku Hulína trenér Bečka. Blízko vyrovnání byl Pavel Simandl, v závěru poločasu jeho dalekonosná střela přistála na tyči hulínské branky.

Druhý poločas byl o něčem zcela jiném. Hulín nepouštěl fotbalisty MSK do blízkosti své branky a hrozil z nebezpečných protiútoků. Měl i pár gólových šancí, ale nedokázal je proměnit ve svůj druhý úspěch. Většinou šly jeho finální střelecké pokusy mimo tyče Prokopovy branky, a když jedna nebezpečná střela z trestného kopu mířila do sítě, gólman Břeclavi ji dokázal vyrazit do pole. Nakonec přišla tři minuty před koncem hrací doby i světlá chvíle hostujícího celku, o kterou se postarali dva střídající hráči. Antonín Horváth unikl po levé straně, poslal kvalitní centr do šestnáctky domácích a dobře postavený Ivo Tetur prudkou střelou dostal míč na žádané místo, do sítě branky Spartaku. A mohlo být i lépe, protože v samotném závěru rychlonohý Horváth z hranice šestnáctky střílel jen těsně vedle tyče.

„Škoda této šance, Horváth mohl jít s míčem ještě blíže brance, situace se dala vyřešit lépe. Naše šance se rodily hlavně v první půli po únicích po stranách hřiště a centrech do velkého vápna. Ukázalo se, že pokud budeme kompletní, nemusíme se bát žádného soupeře v naší soutěži,“ řekl po zápasu trenér Karel Bečka, který stojí před úkolem potvrdit zlepšenou výkonnost svých svěřenců v následném kole MSFL, kdy bude v Břeclavi hostem jedenáctý tým tabulky, Slávia Orlová-Lutyně. Výkop tohoto zápasu je připraven na sobotu 11.dubna v 15:30 hod.

Sestava MSK A: Prokop – Košut, Klusák, Zezula, Hloch – Jurčík (56.Carvalho), Simandl, Paděra, Smirnov – Fojtík (66.Horváth), Pospiš (81.Tetur).

Další výsledky: HFK Olomouc-Vyškov 1:1 (1:0), Slovácko B-Prostějov 2:3 (1:2), Sigma Olomouc B-Hlučín 4:1 (2:0), Opava B-Líšeň 1:3 (1:1), Zlín B-Uničov 6:2 (2:0), Zábřeh-Třebíč 2:0 (0:0), Orlová-Kroměříž (odloženo na 15.4.).

Tabulka p 19.kole: 1.SK Sigma Olomouc B – 42 bodů, 2.SK Sulko Zábřeh – 37, 3. 1.SK Prostějov – 34, 4. 1.FC Slovácko B – 32, 5.SK Hanácká Slávia Kroměříž – 31, 6.FC Fastav Zlín B – 29, 7.FC Hlučín – 29, 8.MFK Vyškov – 28, 9.SK Spartak Hulín – 27, 10.SK Uničov – 25, 11.FK Slávia Orlová-Lutyně – 23, 12.Horácký FK Třebíč – 23, 13. 1.HFK Olomouc – 20, 14.MSK Břeclav – 18, 15.SK Líšeň – 17, 16.Slezský FC Opava B – 4.

Orlová a Kroměříž mají odehráno o jeden zápas méně.