MSK Břeclav-FK Slávia Orlová-Lutyně 1:0 (1:0)

 

Fotbalistům MSK Břeclav spadl kámen ze srdce. Při svém čtvrtém domácím vystoupení v Moravskoslezské fotbalové lize 2013-2014 dosáhli po třech porážkách na vítězství 1:0, do tabulky si připsali tři cenné body a postoupili na třinácté místo.

 

Jejich nedělním soupeřem byl celek FK Slávia Orlová-Lutyně, který je nyní jen o jednu příčku v tabulce výše. „Věděli jsme, že je zápas s Orlovou pro nás životně důležitý. Začali jsme dobře, aktivně, dařila se nám kombinace a již ve třinácté minutě jsme skórovali. Z dobré kombinace vyšla kolmá přihrávka na vysunutého Radka Sasína a ten křížnou střelou překonal brankáře hostí,“ pochvaloval si úvod zápasu trenér Milan Valachovič. Přišly i další šance jedenáctky MSK, chyběla v nich ale přesná finální přihrávka, aby mohlo být zakončení účinné. „Po třicáté minutě hra opadla, na hráčích byl viditelný strach o výsledek,“ popisuje další průběh hry trenér Valachovič.

 

Dodejme, že se již několikrát stalo, že o nadějné vedení celek Břeclavi zbytečně přišel, zřejmě se obával, aby se historie neopakovala. „Dobojovali jsme zápas, vedení jsme udrželi a má na tom velkou zásluhu celá obranná trojice Jan Krejčí, Jakub Dobšíček a Jakub Šenk, výborně hráli i středoví hráči David Cupák a Pavel Simandl a gólový Radek Sasín. Ostatní hráči se budou muset hodně zlepšit, pokud budeme chtít jako družstvo pomýšlet na dobré postavení v soutěži,“ chválí některé jednotlivce a zamýšlí se nad hrou dalších hráčů, kteří o své pevné místo v základní sestavě stále bojují, břeclavský kormidelník.

 

Domácí měli ve druhé půli jen pár náznaků na brejky, Orlová se zaměřila na nakopávané míče a na standardní situace v blízkosti branky Lukáše Prokopa. Obrana MSK ale všechno uskákala, hosty k vážnějšímu ohrožení domácí branky nepustila.

 

Výsledky 7.kola: Zlín B-Hlučín 2:3 (1:1), Kroměříž-Mikulovice 0:1 (0:1), HFK Olomouc-Opava 0:1 (0:1), Uničov-Žďár nad Sázavou 3:0 (1:0), Slovácko B-Hulín 4:1 (2:1), Břeclav-Orlová 1:0 (1:0), Zábřeh-Prostějov 3:0 (1:0), Třebíč-Sigma Olomouc B odloženo na 2.října.

 

Tabulka po 7.kole: 1.Slezský FC Opava – 19 bodů, 2.SK Sigma Olomouc B – 16, 3.SK Spartak Hulín – 13, 4.SK Sulko Zábřeh – 13, 5.SK Uničov – 13, 6.1.FC Slovácko B – 12, 7.FC Hlučín – 11, .Žďas Žďár nad Sázavou – 10, 9.1.SK Prostějov – 9, 10.1.HFK Olomouc – 8, 11.SK Hanácká Slávia Kroměříž – 8, 12.FK Slávia Orlová-Lutyně – 8, 13.MSK Břeclav – 8, 14.Horácký FK Třebíč – 7, 15.FK Mikulovice – 7, 16.FC Fastav Zlín B – 6.

 

Další kolo: Muži MSK budou mít znovu výhodu domácího prostředí, v neděli 29.září od 16:00 hod budou hostit SK Uničov, pátý celek tabulky, který si v sedmém kole posílil sebevědomí domácí výhrou 3:0 nad Žďárem.

Zpět