MSK A-1.SC Znojmo 2:4 (1:3)

 

Na přátelský zápas s prvoligovým 1.SC Znojmo, který se hrál v sobotu 15.února na přírodní trávě v Sedleci, bude jistě rád vzpomínat útočník třetiligového celku fotbalistů MSK Břeclav Radek Sasín. Do sítě velmi kvalitního soupeře, který měl přátelský zápas s Břeclaví začleněný do závěru přípravy na jarní části mistrovské soutěže, se trefil dvakrát. V jedenácté minutě se blýskl individuální akcí, při níž pronikl do šestnáctky Znojma mezi třemi bránícími hráči, položil si i brankáře a podél něho nezadržitelně skóroval.

 

Podruhé se Radek Sasín trefil ve druhém poločasu, když znovu zapracoval individuálně a z nulového úhlu poslal míč na brankáře, který si ho srazil za svá záda. V první půli se favorit vrátil rychle do hry a ve dvacáté minutě již vedl 2:1, když dvakrát skóroval po obdobných situacích. „Jsou to naše klasické chyby. Při standardní situaci necháme ve vlastní šestnáctce míč propadnout, situaci neubráníme a soupeř se dostane snadno k úspěchu. Přitom jsme věděli, jak Znojmo hraje, jaký je jeho herní způsob, hráče jsem na to připravoval. Soupeř byl silnější na míči a předčil nás i v rychlosti pohybu po hřišti,“ hodnotí průběh zápasu trenér MSK Milan Valachovič.

 

Třetí gól zaznamenali hosté ještě v první půli, když se jejich útočník Hardič trefil parádně z voleje přímo do šibenice. Na 4:1 zvýšilo Znojmo po přestávce z penalty a pak ještě podruhé „úřadoval“ hbitý Sasín. V závěru mohl výsledek ještě zkorigovat na příznivější podobu pro MSK Vitalij Olchovskij, který vystihl přihrávku hostů, šel sám na brankáře Hrubého, ale v rozhodující chvíli si dal míč daleko od nohy a bylo po šanci. „V rámci svých možností jsme zápas odbojovali, nebyli jsme špatní v útočné fázi, zejména Sasínovi se zápas vyvedl, mohou nás jen mrzet laciné obdržené branky,“uzavírá své hodnocení dalšího přípravného zápasu trenér Valachovič.

 

Sestava MSK: Prokop – Benetka (80.Wallisch), Šenk, Frátrič, Brunovský – Paděra, Simandl (80.Kučera), Sasín, Jurčík (46.Hloch), Levčík – Jukl (63.Olchovskij).Příprava fotbalistů MSK Břeclav A na jaro bude pokračovat v sobotu 22.února, kdy se od 11 hod střetnou na domácí půdě s divizními Rosicemi.

Zpět