1.SK Prostějov-MSK Břeclav 1:1 (0:1)

Na jaře fotbalisté MSK Břeclav inkasovali v Prostějově porážku 0:6 a po předcházejících nevýrazných výsledcích neměli důvodu k velkému optimismu při cestě k zápasu vloženého sedmého kola Moravskoslezské ligy 2013-2014, které se hrálo na hřišti 1.SK ve středu 18.září.

Domů se však vrátili s remízou 1:1, získali tak již pátý bod z hřišť soupeřů a jen málo chybělo k tomu, aby v Prostějově vytěžili body tři. „Cítil jsem, že kluci chtějí smazat nepříznivý dojem z minulých zápasů, bojovali udatně po celých devadesát minut. Máme ale mladý nezkušený tým s věkovým průměrem kolem dvaceti let, který podruhé ztratil nadějnou koncovku (poprvé obdobně v Mikulovicích).

Běžela 85.minuta, vedli jsme 1:0 a místo kombinací, podržení míče na polovině soupeře, poslal Lucas Carvalho ze střední vzdálenosti slabou střelu na ostříleného brankáře Bureše. Ten s ní neměl problém, okamžitě poslal dlouhým výkopem míč až k naší šestnáctce a po standardní situaci vstřelil Prostějov vyrovnávací branku na konečných 1:1,“ posteskl si trenér MSK Milan Valachovič.

„Přišli jsme tak již o čtyři body, s nimi bychom byli někde kolem desátého místa v tabulce,“ dodává. A na margo tří domácích porážek výsledky neobhajuje, ale vysvětluje: „V prvním kole nás Hulín překvapil velmi dobrou hrou, pak jsme hostili dva nejlepší celky soutěže, Opavu a Sigmu Olomouc B, posílenou o sedm hráčů z áčka.

V následných domácích zápasech se budeme snažit další bodové ztráty nepřipustit.“ Zápas v Prostějově začal domácí favorit tlakem, měl i pár šancí, ale žádnou nevyužil. Ve 32.minutě sice míč do sítě za záda Lukáše Prokopa dostal, ale branka nebyla uznána pro postavení mimo hru. O dvě minuty později se přihlásili výrazně

ke slovu hosté. Patrik Levčík po úniku poslal zpětnou přihrávku na Pavla Simandla a ten tvrdou střelou nedal Burešovi šanci. Exligový brankář Prostějova, který stal mezi třemi tyčemi i v dresu Zbrojovky Brno a Drnovic, navíc zneškodnil tři výborné střelecké příležitosti MSK.

Blýskl se ale i Prokop, který vytlačil jednu z nebezpečných střel domácích na břevno. Ve druhé půli se nervozita domácích stupňovala, přibývaly žluté karty a těsně před vyrovnávací brankou dostal Miroslav Král po druhé žluté kartu červenou. Trenér domácích František Jura byl výsledkem rozladěný, s novináři hovořil jeho asistent Roman Popelka: „Měli jsme hodně šancí, ale neproměnili jsme je. Nasazení a bojovnost byly, chybělo nám více klidu. Nepřesnost ve hře a riskantní přihrávky středem hřiště dovolovaly hostům  podnikat brejky a na to jsme doplatili.“

Sestava MSK: Prokop – Šenk, Krejčí, Dobšíček – Igwe (71.Carvvalho), Simandl, Cupák, Král, Levčík – Markovič (89.Pospiš), Sasín (86.Kleiber).