Přinášíme rozhovor s mladým nadějným fotbalistou MSK Břeclav Tomášem Benetkou, který do Břeclavi přestoupil před touto sezonou, aby zde fotbalově vyrostl a získal další zkušenosti.

 

Tomáš Benetka

narozen: 1.11.1993

post: pravý obránce

preferovaná noha: pravá

 

Tomáši, kde si začínal s fotbalem a kdo tě k němu přivedl?

 

K fotbalu mě přivedl můj otec, moje první fotbalové kroky jsem udělal na stadionu Dukly Praha.

 

Jakým směrem si pokračoval ve svojí kariéře?

 

Prošel jsem si mnohými kluby z Dukly Praha jsem přešel do Motorletu Praha dále do Bohemians 1905 Praha. V těchto klubech jsem hrával za žákovské a dorostenecké kategorie. Z Bohemians jsem přešel dále do Viktorie Žižkov, kde jsem hrál za dorost a za "B" tým Viktorky. Z Žižkova jsem pokračoval do týmu SK Hlavice (hrají 3. českou ligu, pozn. red.). Před touto sezonu jsem si vyzkoušel přípravu s prvoligovým slovenským týmem z Dunajské Stredy.

 

Jak jsi se dozvěděl o Břeclavském fotbale?

 

Bylo to od kamaráda Roberta Marriottiho a Lukáše Prokopa. Tito hráči mi doporučili jak Břeclav, tak trenéra Valachoviče, se kterým jsem o přestupu jednal.

 

Jak jsi spokojený v Břeclavi?

 

Zatím všechno v pořádku, nemám si na co stěžovat myslím, že v některých aspektech Břeclav převyšuje i týmy hrající vyšší soutěž.

 

Co očekáváš od angažmá v Břeclavi?

 

Chtěl bych samozřejmě na sobě pracovat co to jen půjde a rád bych si časem chtěl zahrát i vyšší českou ligu.

 

Nastoupil jsi proti prvoligovému Slovácku, jaké máš z toho zápasu pocity?

 

Myslím, že jsme Slovácko, hlavně ze začátku utkání, přehrávali ale bohužel jsme neproměňovali šance. Jinak zápas hodnotím pozitivně a myslím, že výkon z mé strany také nebyl špatný.

 

Co očekává trenér Milan Valachovič od příchodu Tomáše Benetky?

 

Očekávám Tomášův růst, protože podle předpokladů a informací z bývalých týmů, by měl Tomáš pokud na sobě bude dále pracovat dosáhnout i na vyšší české soutěže. Doufám, že se mu jeho cíl splní a tady v Břeclavi pro to uděláme co půjde. Záležet bude samozřejmě především na něm samotném.

Zpět