MSK-Spartak Hulín 3:0 (2:0)

Na středeční první podzimní vítězství nad Sigmou Olomouc B (2:1) navázali fotbalisté MSK Břeclav v sobotu 6.září, když na nově upravené hrací ploše stadionu na Lesní ulici porazili vedoucí celek soutěže Spartak Hulín 3:0.

„Byli jsme celý zápas jednoznačně lepší. Dvě branky jsme dali již v první půli a měli jsme ještě řadu dalších šancí, z nichž nejméně dvě byly stoprocentní. Až na zakončování akcí to byl hodně slušný výkon celého hráčského kolektivu, který se musel divákům líbit. Hráči splnili to, co jsme si před zápasem řekli. Výhodou je, že máme nyní stabilní základní kostru týmu v počtu sedmi, osmi hráčů a dalších pět kvalitních fotbalistů čeká na lavičce na svou příležitost. Boj o místo v družstvu zvedá kvalitu výkonu jednotlivců. Soupeři mají problém s našimi rychlými hráči. Např. Antonín Horváth, který zatím vydrží hrát v tempu jen nějakých pětatřicet minut, dokáže obranu soupeřů pořádně provětrat,“ pochvaloval si výkon svých svěřenců trenér MSK Karel Bečka, ale jeho optimismus byl umírněný, protože stále je třeba k dosažení branky třeba více šancí, než by si představoval. Břeclav po této výhře postoupila na dvanáctou příčku tabulky, na osmý Hlučín ale ztrácí pouze jeden bod.

Již v desáté minutě se dostali fotbalisté MSK díky svému aktivnímu přístupu ke hře do vedení. K sólu se vydal Tomáš Kunc, šikovně si narazil míč s Pavlem Lapešem a po zpětné přihrávce otevřel Ondřej Paděra bombou skóre. O druhý gól se o dvanáct minut později postaral Pavel Lapeš, který dokázal přes tísnění obráncem Hulína po úniku přesně vystřelit ke vzdálenější tyči. Přišly i další nadějné příležitosti k navýšení vedení nadšeně bojujících fotbalistů MSK. Dvakrát byl v dobré šanci Kunc, těsně vedle tyče střílel Smirnov.

Převaha Břeclavi pokračovala i po změně stran. Dobře mířil Michal Kugler, jehož technická střela směřovala do šibenice a brankář Hulína s ní měl plné ruce práce. Kunc se na značce pokutového kopu dostal ke tvrdé střele, tu ale zablokoval jeden z obránců hostí. V závěrečné půlhodince se na trávníku objevil střídající  Horváth, jehož rychlosti bylo při zajištěné obraně využito k četným brejkům. Hulín na to reagoval zvýšenou tvrdostí a sám se snažil vstřelit kontaktní branku. Patnáct minut před koncem si jednu nadějnou příležitost vypracoval, ale nevyužil ji.

Závěr patřil opět domácím. Nejprve Horváth nastřelil po centru Lapeše z několika málo metrů břevno a pak se dočkal radosti ze třetí branky, když zužitkoval chybu brankáře. „Hráli jsme poprvé na nově upraveném trávníku hlavního stadionu MSK, na což se hráči těšili, byla to po zápasech na hřišti na Slovanu velká změna. Nyní jedeme do Orlové, která je v tabulce těsně za námi. Nečeká nás nich jednoduchého, ale když budeme hrát jak dnes, tak nemám o výsledek obavy. V tabulce jsou malé rozdíly, od druhého místa nás dělí pouhé čtyři body. Stačí někomu dvakrát po sobě vyhrát a může udělat v tabulce velký skok“, říká trenér Karel Bečka před dalšími dvěma zápasy na hřištích soupeřů.

V sobotu 13.září budou fotbalisté MSK pokračovat v Moravskoslezské fotbalové lize v Orlové, ve středu 17.září pojedou na hřiště TJ Hlučín a až v sobotu 20.září (od 16 hod) se opět představí svým příznivcům v domácím zápasu s SK Zábřeh.

Sestava MSK: Prokop – Dobšíček, Dvořák, Šenk, Hloch – Smirnov (46.Kugler), Paděra, Simandl, Carvalho – Kunc (63.Horváth), Lapeš (83.Tetur).

Další výsledky: Kroměříž-Orlová 2:0 (1:0), Prostějov-Slovácko B 3:1 (0:1), Líšeň-Opava B 2:0 (1:0), Třebíč-Zábřeh 1:1 (1:0), Hlučín-Sigma Olomouc B 2:2 (1:1), Vyškov-HFK Olomouc 0:0 (0:0), Uničov-Zlín B 2:2 (1:0).

Tabulka: 1.SK Hanácká Slávia Kroměříž – 12 bodů, 2.SK Sulko Zábřeh – 10, 3. 1.SK Prostějov – 10, 4.MFK Vyškov – 10, 5.FC Fastav Zlín B – 10, 6.SK Spartak Hulín – 9, 7. 1.FC Slovácko B – 9, 8.FC Hlučín – 7, 9.SK Líšeň – 7, 10. 1.HFK Olomouc – 7, 11.SK Sigma Olomouc B – 6, 12.MSK Břeclav – 6, 13.FK Slávia Orlová-Lutyně – 5, 14.Horácký FK Třebíč – 2, 15.SK Uničov – 2, 16.Slezský FC Opava B – 0.