Proti Slovácku lépe v útoku

 

Břeclav.  Poslední přípravný zápas před zahájením jarní části dorostenecké divize sehráli mladí fotbalisté MSK Břeclav U19 s osmnáctkou FC Slovácko. V zápasu bohatém na góly zvítězili 4:2. V brance se objevil poprvé Lukáš Maňák, 203 cm vysoká posila z Veselí nad Moravou, v poli měl k dispozici trenér Luděk Zlámal hráče základního kádru družstva a využil i trojí možnosti střídání. O úspěchy MSK se rozdělili Michal Polášek, Jakub Dobšíček (ve 21. a 26.minutě), ve druhé půli přidali další branky Tomáš Pospiš (72.) a střídající David Ferbar (86.). Dvě gólové asistence v prvním poločasu přišly z kopačky Patrika Levčíka, po změně stran úspěšně asistovali Rostislav Kurial a Adrian Segundo. Hosté se ujali vedení již v páté minutě, krátce po přestávce (ve 49.minutě) srovnali na 2:2, závěrečná čtvrthodinka ale patřila mládí MSK. „Mám mrazení v zádech z výkonu obrany, která byla hodně děravá. Naštěstí se nám dařilo v útoku a střelecky jsme se prosadili,“ hodnotí výkon svých svěřenců trenér Zlámal. Osmnáctka Slovácka byla kvalitním soupeřem, ale i domácí hráči se přičinili o dobrou úroveň zápasu. Pro diváky byl sportovní boj jistě zajímavý, obě družstva se střídala v aktivitě a padaly i branky, které jsou kořením hry.

V sobotu 26.března již začnou mistrovské boje fotbalového dorostu. Celek MSK U19 pojede do Veselí nad Moravou, kde nastoupí ve 12:45 hod proti místnímu FC s cílem uhrát lepší výsledek, než domácích 1:1. V 15 hod se střetnou sedmnáctky obou klubů. Doma se devatenáctka a sedmnáctka MSK představí o týden později, v sobotu 2.dubna jejich připravenost prověří silný SK Rostex Vyškov, který je v tabulce čtvrtý, jen o jedno místo

za nimi. Celky MSK U18 a U16 vstoupí do krajského přeboru v neděli 3.dubna domácími zápasy s SK Slatina.                                                                                                 (er)

Zpět