Poslední příprava devatenáctky MSK skončila remízou 2:2

 

Břeclav.  Odkladem zahájení jarní části mistrovských soutěží o jeden týden vznikla pro trenéra fotbalové devatenáctky MSK Břeclav Luďka Zlámala ještě jedna šance, aby si při přátelském zápasu s SK Líšeň prověřil své svěřence. Do hry pustil všechny hráče širšího kádru, v němž je podle jeho slov výkonnost hodně vyrovnaná. „Bylo to prospěšné měření sil, mohl jsem si ještě jednou ověřit individuální výkony jednotlivců před zahájením Moravskoslezské dorostenecké ligy,“ řekl po zápasu trenér Zlámal. Jeho celek začal nadějně, dobře kombinoval, měl míč často v držení a ve 25.minutě se ujal vedení 1:0. Jakub Sasínek dostal míč před šestnáctkou a vystřelil při zemi přesně k tyči. Pak Líšeň vyrovnala trochu kuriózním způsobem. Poslala střílený centr  před branku Lukáše Polacha, který zřejmě nebyl v ideálním postavení, stačil míč zasáhnout jen konečky prstů a nezabránil mu v cestě do sítě. To byl signál pro hosty, aby přešli do větší aktivity. Do konce poločasu byli více u míče, vypracovali si i dva závary před brankou Polacha, skórovat se ji ale nepodařilo. Lepší byli i v úvodu druhé půle a vytvořili si tři, čtyři stoprocentní gólové šance. Buď byl brankář MSK na místě a šanci zneškodnil, nebo se o ni připravili sami hráči Líšně nepřesným zakončením. Až ve 72.minutě se dočkali vedoucí branky na 2:1. Obrana MSK rozehrála akci nepřesně, hosté se zmocnili míče a tuto šanci proměnili ve vedoucí gól. Trenér Zlámal sáhl po dalších změnách v sestavě, v obraně nechal jen tři hráče a posílil útok Davidem Kolajou. Zrodily se šance. Jednu z větších dvojice Marián Matevski, Ondřej Kabrhel nedovedla do úspěšného konce, tu další v 75,minutě, na jejímž začátku byl Petr Balga, Matevski s Kabrhelem proměnili ve vyrovnávací branku na 2:2. Ta byla v zápasu poslední, nerozhodný stav vydržel až do závěrečného hvizdu rozhodčího. „Hosté měli více vyložených šancí a mohli klidně o dvě, tři branky vyhrát, proto jsem za dané situace s remízou spokojený,“ uzavírá účet přátelského zápasu trenér Luděk Zlámal.

Sestava MSK: Polach – Matuška (70.Kolaja), Vejvančický, Šanda, T.Horčička – Ivančic, Wallisch (46.Balga), M.Horčička (46.Netopilík), Hovězák (23.Matevski) – Hakala (46.Kabrhel), Sasínek (46.Jurčík).

Jarní část Moravskoslezské dorostenecké ligy zahájí dorost MSK U19 v neděli 31.března od 13 hod na hlavním stadionu MSK. Jeho soupeřem bude jedenáctý celek tabulky FC Vítkovice 1919. Mladší dorost MSK U17 a U16 bude hrát v sobotu 30.března na Slovanu s MFK Frýdek-Místek, sedmnáctka od 11 hod, šestnáctka od 13 hod.

Zpět