Kohoutovice. V posledním kole podzimní části krajského přeboru mladšího žactva prohráli mladí fotbalisté MSK Břeclav v Kohoutovicích 1:3. Se ziskem 26 bodů přezimují na velmi dobrém pátém místě tabulky.

Kohoutovice U13-MSK U13 3:1 (1:0) „Bylo to asi naše nejhorší vystoupení v soutěži. Kromě šesti minut ve druhém poločasu byli kluci bez pohybu, chyběla jim chuť porvat se o výsledek,“ uvádí své hodnocení výsledku trenér třináctky Miloš Vaněček. Podle jeho slov družstvo uchránil od vyšší porážky velmi dobrý výkon brankáře Lukáše Ludvíka, který měl jen jednu slabší chvilku. To když ve dvacáté minutě propustil kolem tyče do sítě střelu ze strany. Ta stanovila výsledek poločasu.

Ve druhé půli vyrovnal ve 32.minutě na 1:1 Michal Tesař dalekonosnou střelou, která přešla nad hlavou brankáře Kohoutovic do sítě. Důležitá situace nastala v 53.minutě, sedm minut před koncem zápasu. Obrana MSK se nedokázala domluvit na tom, kdo odehraje míč do bezpečí, a nakonec z toho byla penalta. Ve snaze vyrovnat se hráči MSK vrhli ve větším počtu do útoku, otevřeli obranu a domácí ještě v poslední minutě uzavřeli skóre na 3:1. „Kromě tohoto zápasu jsme po celý podzim produkovali dobrou hru a právem patříme do elitní pětky soutěže. Klukům patří dík za vzornou docházku na tréninky a dobrou reprezentaci klubu i města Břeclav,“ uzavírá hodnocení podzimní části krajského přeboru trenér třináctky MSK Miloš Vaněček.

Sestava: Ludvík – Tesař, Zrůna, Marták, Zelinka, Hladký, Krmíček, Peňáček, Mrkvica, Suchánek.

Další výsledky: Řečkovice-Starý Lískovec 1:0, Mikulov-Blansko 1:5 (1:3), Ivančice-Židenice 0:3, Kyjov-Bohunice 15:2 (9:1), Svratka Brno-Kuřim 7:3, Moravský Krumlov-Veselí nad Moravou 1:7 (0:4).

Tabulka po podzimu: 1.ČAFC Židenice 2011 – 36, 2.FC Svratka Brno – 32, 3.Tatran Kohoutovice – 31, 4.FC Ivančice – 26, 5.MSK Břeclav – 26, 6.FC Kyjov 1919 – 20, 7.FK Blansko – 17, 8.Tatran Starý Lískovec – 17, 9.SK Řečkovice – 17, 10.FC Veselí nad Moravou – 16, 11.FC Pálava Mikulov – 12, 12.FC Kuřim – 7, 13.FC Moravský Krumlov – 4, 14.Tatran Bohunice – 2.