FK Fotbal Třinec U19-MSK Břeclav U19 5:1 (2:0)

 

Vysokou porážku 1:5 inkasovala fotbalová devatenáctka MSK Břeclav v Třinci, kde v sobotu 11.října hrála zápas desátého kola Moravskoslezské dorostenecké ligy U19.  Úvod přinesl vyrovnaný boj, v němž byl Třinec o poznání lepší, ale do vyložených šancí se nedostával. Ve třinácté minutě po ztrátě míče hráči MSK následoval centr domácích do pokutového území a v hlavičkovém souboji byl úspěšnější útočník Třince, který otevřel skóre.

 

„I když měli domácí nadále převahu, věřil jsem v udržení výsledku do poločasu. Na druhou půli jsem měl připraveno střídání, které by mohlo naši hru oživit. Dostali jsme ale těsně před odchodem do šaten druhý gól z dálkové střely, která se zdála jít vedle, ale ocitla se v síti,“ popisuje trenér devatenáctky MSK Jaroslav Nádeníček průběh prvního poločasu. Po prostřídání chtěli dorostenci MSK s výsledkem něco udělat, ale brzy dostali třetí gól a to již jejich elán definitivně utlumilo.

 

Ještě dvakrát pak musel Vojtěch Bíza lovit míč ze sítě své branky a až v samotném závěru zkorigoval na konečných 5:1 pro Třinec Tomáš Novák. „Byla to naše jediná vydařená akce v tomto zápasu. Novák dostal míč na hranici šestnáctky, obešel dva bránící hráče Třince, dostal se sám před brankáře a nedal mu šanci,“ měl aspoň dílčí radost ze zápasu trenér Nádeníček.

 

„Stále se nám opakují stejné chyby. Zbytečně ztrácíme míče, situace na vlastní polovině řešíme komplikovaně, pak musíme jít do rizika, to vede ke ztrátě fyzických i psychických sil. Trenér Třince zápas natáčel na DVD a slíbil nám předat kopii, na které si budeme moci naše chyby s hráči rozebrat a hledat cestu ke zlepšení,“ snaží se trenér Nádeníček hledat cestu k odstraňování herních nedostatků svých svěřenců.

 

Sestava MSK: Bíza – Kacr (46.Vu Van), Kurdík, Svoboda, Redek – Rychlík (46.Radkovič), Košut, Tichý, Trčka – Novák, Florus.

 

Další výsledky: Vítkovice-Kroměříž 1:3 (1:1), HFK Olomouc-Prostějov 1:1 (1:0), Sparta Brno-Hodonín 0:0 (0:0), Znojmo – Frýdek-Místek 3:2 (2:0), Havlíčkův Brod-Líšeň 6:1 (4:0), Šumperk-Vyškov 0:2 (0:0).

 

Tabulka po 10.kole: 1.SK Hanácká Slávia Kroměříž – 24 bodů, 2.MFK Vyškov – 21, 3. 1.SK Prostějov – 20, 4.MFK Frýdek-Místek – 19, 5. 1.SC Znojmo FK – 18, 6.FK Fotbal Třinec – 17, 7.FC Slovan Havlíčkův Brod – 16, 8.FK SAN-JV Šumperk – 16, 9.RSM Hodonín – 15, 10.MFK Vítkovice – 10, 11.MSK Břeclav – 7, 12. 1.HFK Olomouc – 5, 13.FC Sparta Brno – 5, 14.SK Líšeň – 4.

 

V neděli 19.října od 14 hod budou mít možnost starší dorostenci MSK U19 bojovat o další body v domácím prostředí. Soupeřem jim bude Slovan Havlíčkův Brod, který v desátém kole soutěže zatížil konto Líšně šesti brankami.

Zpět