Horácký FK Třebíč-MSK Břeclav 1:0 (0:0)

Vědom si nebezpečnosti fotbalistů Třebíče byl trenér MSK Břeclav Milan Valachovič dvakrát v předcházejících dnech na pozorování jejich mistrovských zápasů. Měl dobře zmapováno, jakým způsobem Třebíč organizuje své útočné akce a své svěřence na to před zápasem upozorňoval.

Jeho slova ale vyslyšena nebyla, právě po jedné ze svých typických akcí Třebíč dosáhla vítězného gólu, který znamenal, že tři body zůstaly na Vysočině. První poločas patřil hostujícímu celku, který byl lepší, kvalitnější, lépe kombinoval. Až do finálního zakončení svých akcí se ale nedostal, a tak se do šaten šlo za bezgólového stavu 0:0.

A hned v úvodu druhé půle, kdy ještě nebyli fotbalisté MSK plně koncentrovaní, došlo k rozhodující akci. Po ztrátě míče před polovinou hřiště přišla kombinace domácích, rozehrání do strany, odkud hráč nepokrytý Patrikem Levčíkem odcentroval do šestnáctky MSK. Brankář Lukáš Prokop a s ním tři obránci MSK čelili jedinému útočníkovi Třebíče, míč se ale dostal až k němu a on ho špičkou kopačky poslal k tyči břeclavské branky.

To úplně ochromilo hostující celek, který se ve druhé části nedostal ani k jednomu rohovému kopu, ani k jedné standardní situaci a vypálil jen jedinou málo nebezpečnou střelu na brankáře domácích. Ani Třebíč již dalšího úspěchu nedosáhla, ta ale byla s vývojem zápasu navýsost spokojena. „První poločas byl bez šancí, ale herně z naší strany vydařený. Zato druhá půle byla snad nejhorší v dosavadním průběhu soutěže.

Nevýrazní byli útočníci Sasín a Markovič, po vystřídání neoslnil ani Pospiš, Levčík měl výbornou formu v průběhu týdne, ale někam se mu vytratila, vygradoval i slabší výkon Dobšíčka, Šilinger hrál poprvé v základu celý zápas. Hráči asi čekali, že se Třebíč porazí sama, ale tak to nefunguje,“ netajil se svou rozladěností z výsledku trenér MSK Milan Valachovič. „Byl to soupeř hratelný, mohli jsme se zabudovat v silném středu tabulky. Nyní musíme o totéž dál usilovat,“ dodává zkušený trenér.

Sestava MSK: Prokop – Šenk, Dobšíček, Krejčí, Král – Levčík (76.Carvalho), Cupák, Simandl, Šilinger – Markovič (57.Pospiš), Sasín.

Výsledky 9.kola MSFL:Třebíč-MSK Břeclav 1:0 (0:0), Kroměříž-Žďár nad Sázavou 2:1 (2:0), HFK Olomouc-Sigma Olomouc B 0:2 (0:2), Prostějov-Hulín 3:0 (2:0), Uničov-Orlová 2:2 (1:1), Slovácko B-Opava 0:0 (0:0), Zlín B-Mikulovice 2:1 (1:1), Zábřeh-Hlučín 2:0 (1:0).

Tabulka po 9.kole: 1.Slezský FC Opava – 23 bodů, 2.Sigma Olomouc B – 22 bodů, 3.Horácký FK Třebíč – 19, 4.SK Spartak Hulín – 16, 5.SK Sulko Zábřeh – 16, 6.1.SK Prostějov – 15, 7.1.FC Slovácko B – 14, 8.SK Uničov – 14, 9.FC Hlučín – 12, 10.1.HFK Olomouc – 11, 11.SK Hanácká Slávia Kroměříž – 11, 12.MSK Břeclav – 11, 13.FK Mikulovice – 10, 14.FC Žďár nad Sázavou – 10, 15.FK Slávia Orlová-Lutyně – 9, 16.FC Fastav Zlín B – 9.

Další program: V desátém kole třetí nejvyšší domácí soutěže budou fotbalisté MSK Břeclav hostit Hanáckou Slávii Kroměříž. Ta má zatím naprosto shodnou bilanci 3-2-5 a jedenáct získaných bodů, v tabulce je díky lepšímu skóre jen o jednu příčku před Břeclaví. Hrát se bude neděli 13.října se začátkem v 15:30 hod.