MSK Břeclav A-SFC Opava 1:2 (0:2)

Fotbalisté Slezského FC Opava se netají tím, že by se rádi vrátili zpět do 2.ligy. I proto s nimi jezdí na mistrovské zápasy skupinka fandů, která jim pomáhá vytvářet i venku příznivější prostředí. V Břeclavi při nedělním zápasu třetího kola Moravskoslezské fotbalové ligy se na stadionu MSK na Lesní ulici objevila třicítka příznivců Opavy a bylo ji po celých devadesát minut slyšet. Důvodu k jásotu měla dost. Slezané si z Břeclavi odvezli plný tříbodový zisk za výhru 2:1, když prakticky o výsledku rozhodli již v úvodu zápasu.

Důležitá bývá vždy první branka a někdy se na ni i ten největší favorit pořádně nadře. Celek MSK ale Opavě podal pomocnou ruku. V patnácté minutě Jan Krejčí místo jistého odkopu volil technickou přihrávku do vlastní šestnáctky, ta se ale dostala na nohu číhajícího útočníka soupeře a ten šancí nepohrdl. A uplynulo sotva deset minut od pohromy a přišla druhá. Nepokrytý hráč hostí se dostal k centru, brankář Lukáš Prokop na míč nedosáhl a odražený míč byl pohotově dopraven přesně k tyči jeho branky. Stav 0:2 již byl hodně hrozivý, navíc se v prvním poločasu hráči MSK nedostali do vážnějšího ohrožení opavské branky.

Nejnebezpečnější byla akce Patrika Levčíka, jeho střela ale skončila jen v boční síti. „Začali jsme ve stejném rozestavení, jaké fungovalo úspěšně v Hlučíně, tedy se čtyřmi obránci.

O poločasu jsme si v šatně řekli, že s výsledkem musíme něco pozitivního udělat. Nasadil jsem do hry dva čerstvé hráče, oba do útoku, a hráli jsme jen na tři obránce. Mou snahou bylo posílit aktivitu celku,“ řekl trenér Milan Valachovič po prohraném zápasu. Druhý poločas byl skutečně výrazně lepší. V jeho úvodu měli fotbalisté MSK více ze hry, přišla i gólová šance Miroslava Krále, která však v síti opavské branky neskončila.

Pak se hra vyrovnala, dlouho se nic nebezpečného nedělo před žádnou z branek. V 84.minutě si Král naběhl na přihrávku  Levčíka a vstřelil kontaktní gól. I za pár minut se dá ve fotbalu mnohé změnit. Celek MSK ožil a závěrečné minuty byly jeho nejlepší. Ze střední vzdálenosti prověřili dobrými střelami brankáře Opavy Pavel Simandl a David Cupák, přímo po gólu volala střela Levčíka, která skončila těsně vedle tyče. „Kontaktní gól přišel pozdě, teprve po něm jsme začali hrát agresivní fotbal,“ posteskl si na závěr trenér Valachovič.

Sestava: Prokop – Král, Krejčí, Dobšíček, Šenk – Carvalho, Cupák, Simandl, Kleiber (46.Igwe) – Pospiš (46.Markovič).

Ve čtvrtém kole soutěže budou hrát muži MSK na hřišti nováčka soutěže FK Mikulovice. Ten ve třetím kole prohrál 2:3 ve Žďáru, předtím porazil 2:0 Orlovou-Lutyni a stejným poměrem podlehl na výjezdu béčku Sigmy Olomouc. Mikulovice mají stejně jako Břeclav tři body, v aktuální tabulce jsou jedenácté, díky lepšímu skóre o dvě místa před MSK.

Výsledky 3.kola: Horácký FK Třebíč-Spartak Hulín 1:0 (0:0), Hanácká Slávia Kroměříž-1.SK Prostějov 2:2 (1:1), HFK Olomouc-Sulko Zábřeh 0:0 (0:0), Sigma Olomouc B-Slávia Orlová-Lutyně 1:1 (1:1), SK Uničov-FC Hlučín 3:1 (3:0), Fastav Zlín B-1.FC Slovácko B 1:1 (0:1), Žďas Žďár nad Sázavou-FK Mikulovice 3:2 (2:0), MSK Břeclav-SFC Opava 1:2 (0:2).

Tabulka po 3.kole: 1.Sigma Olomouc B (7 bodů), 2.Zábřeh (7), 3.Hulín (6), 4.Opava (6), 5.Uničov (6), 6.Slovácko B (5), 7.Prostějov (4), 8.Orlová-Lutyně (4), 9.Zlín B (4), 10.Žďár nad Sázavou (4), 11.Mikulovice (3), 12.Třebíč (3), 13.Břeclav (3), 14.HFK Olomouc (2), 15.Kroměříž (1), 16.Hlučín (1).