Fastav Zlín-MSK 5:0 (2:0)

 

Trenér třetiligových fotbalistů MSK Břeclav Milan Valachovič vyhledává pro přátelské přípravné zápasy kvalitní soupeře, aby v plné nahotě viděl, co ještě jeho nově se tvořící kádr pro jarní část moravskoslezské fotbalové ligy potřebuje. Není se proto čemu divit, když celek MSK inkasuje v těžkých zápasech porážky. Tu nejčerstvější si přivezl v sobotu 8.února z Otrokovic, kde se střetl s druholigovým Fastavem Zlín.

 

Mladý břeclavský tým sbírá zkušenosti z obtížných utkání a zatím moc radosti svému trenérovi nedělá. „Hráči, kteří jsou u nás na zkoušku, většinou výrazně zaostávají v kondiční připravenosti, což se po třech týdnech společných tréninků nemohlo zásadně změnit. Z toho pak pramení chyby, kterých zkušení soupeři dokáží využít ke skórování. Trvá naše potřeba posílit družstvo o pár zkušených borců. Rozjednány máme čtyři hráče a pokud dojde k dohodě, budou s námi od pondělka 10.února trénovat a ve středu se již představí v dalším přípravném zápasu v našem prostředí proti druholigovému Frýdku-Místku (od 16 hod) a v sobotu na přírodní trávě v Sedleci proti Znojmu (14 hod), které bude s námi mít závěr přípravy na start mistrovské soutěže,“ analyzuje současnou situaci v družstvu zkušený trenér Valachovič a současně zve příznivce fotbalu MSK na další přípravné zápasy.

 

Proti Zlínu se jeho svěřenci drželi pětadvacet minut, než padl první gól do sítě Lukáše Prokopa. Brankář Břeclavi pak několika výbornými zákroky podržel své družstvo, krátký byl až na dorážku, která znamenala poločasový stav 2:0 pro domácí. Ve druhé půli se hrálo bez gólů celou půlhodinu a v ní měli šanci i hosté. David Jukl poslal dobře mířenou střelu na branku Zlína, ale její strážce vytáhl bravurní zákrok. Třetí úspěch Fastavu byl znovu z dorážky po vyražené střele a v samotném závěru ještě využil chyb v obraně střídající chorvatský útočník Jordan, který dvěma góly upravil na konečných 5:0.

 

Sestava MSK: Prokop – Benetka, Šenk, Brunovský, Trávník – Paděra, Simandl, Sasín (75.Smolka), Kučera (46.Wallisch) – Lapeš (46.Kočiš), Kouassi (46.Jukl). Citelně chyběl středový hráč Cupák, který byl s futsalovou reprezentací ČR v zahraničí.

Zpět