Leština (Jiří Horčíčka) Ve dnech 28.-31.7. 2015 proběhlo zápasové soustředění týmu MSK Břeclav U17 v Leštině (okres Šumperk). Čtrnáctka hráčů se dvěma trenéry vyrazila v úterý ráno vlakem směr Olomouc. V místě soustředění nás čekal krásný a nový areál se dvěma kvalitními travnatými hřišti. Ubytování bylo v pokojích pro dva s krásným výhledem na okolí. Majitel se k nám choval velmi vstřícně a nic pro něj nebyl problém. Na nejvyšší příčku lze zařadit stravu, která vítězila jak v kvalitě, tak i v kvantitě.

 

   Hned v úterý nás čekal ke změření sil téměř domácí tým Zábřehu. Na překrásném pažitu jsme se do soupeře pustili nebojácně a odměnou nám bylo vítězství 4:1, kdy branky vstřelil Martinek 2, Slaný a Pekaj. Pochvalu však zaslouží všichni hráči, včetně náhradníků.

 

    Ve středu jsme začali dopoledním tréninkem, po něm oběd a odjezd na výlet do Olomouce. Zde jsme navštívili ligový stadion a zhlédli historické památky Olomouce. Vyhládlí jsme dorazili zpět na základnu Leština, kde nás čekala opět chutná večeře. Po ní kluci vytáhli míč a do tmy hráli fotbálek.

 

   Čtvrtek začal opět dopoledním tréninkem, po něm oběd a utkání se Šumperkem. Výsledek 10 : 3 vypadá jednoznačně, ale tak jednoduchý zápas to zase nebyl. Zde kluci opět předvedli týmovost a kvalitní hrou soupeře přestříleli. Brankově se blýskl Martinek 5 a Malhocký 3 a po jedné brance přidali Pekaj a Zonyga. Opět pochvala pro všechny borce na trávníku i lavičce. Následná regenerace v řece Moravě se stala denním rituálem. Po večeři opět fotbálek, noční stezka odvahy a šlo se spát.

 

   Pátek dopoledne byl vyhrazen pro nohejbalový turnaj, jehož vítězem se stala dvojice Pekaj a Štancl. Odměnou jim byla kofola a......Oběd, napěchování tašek, rozloučení se s personálem (skoro i slzičky ukáply) a hurá na autobus. V přeplněném vlaku jsme se pomalu blížili k domovu, kde nás již nedočkavě vyhlíželi rodiče a kamarádky.

 

    Závěrem musím pochválit nejen personál penzionu, jenž se o nás skvěle postaral, ale hlavně kluky. Ti se ve všech situacích chovali velmi slušně a nenastal jediný problém, který by jsme jako trenéři museli řešit. Závěrečná pochvala na chlapce od pana majitela potěšila i nás trenéry. Svým vystupováním udělali dobré jméno nejen sami sobě, ale taky našemu klubu. Pokud nastane zase situace, kam na soustředění, máme dopředu celkem jasno-směr Leština.

 

Článek vytvořen trenérem Jiřím Horčičkou bez korekce klubu.

Zpět