MSK Břeclav A-RSM Hodonín 3:1 (0:0).

 

Po neuskutečněné návštěvě juniorky Slovanu Bratislava v Břeclavi a kvůli zvýšené nemocnosti odřeknutému startu fotbalistů MSK Břeclav A ve Skalici pokračovala v pátek 13.února v podvečer série přípravných zápasů třetiligového celku derby s RSM Hodonín.

 

První poločas moc vzruchu nepřinesl. Domácí měli sice mírnou herní převahu, do kabin šly ale oba celky s nulou. Až v 55.minutě otevřel skóre Tomáš Pospiš, který byl jedním ze střídajících hráčů do druhého poločasu. Pavel Simandl nastřelil bombou břevno hodonínské branky a odražený míč poslal Pospiš hlavou do sítě. Po něm se do černého trefil Jan Hoch střelou z hranice velkého vápna ke vzdálenější tyči.

Na 3:0 zvýšil svou druhou brankou Pospiš, když zužitkoval přihrávku od Jakuba Dobšíčka. Tři minuty před koncem hrací doby upravili hosté na přijatelnějších 1:3. Rozhodčí posoudil zachycení míče brankářem MSK Lukášem Prokopem až za brankovou čarou a ukázal na střed hřiště.

 

„Chtěl jsem do zápasu poslat celý širší kádr áčka, někteří hráči se sice uzdravili, chřipka ale sklátila Paděru, Jurčíka a Zezulu a k dispozici nebyl ani Ivan Dvořák. Musel jsme proto využít dalších hráčů, kteří tak mohli prokázat, že budou schopni do 3.ligy naskočit,“ posteskl si trenér Karel Bečka na pokračující marodku, která zaplavila celou jižní Moravu.

 

Stínem zápasu byla srážka střídajícího brankáře MSK Dominika Kunického s útočníkem RSM, která si u obou vyžádala lékařské ošetření. „S výsledkem jsem spokojen, i když jsme mohli dát nějaké branky již v prvním poločasu a vyhrát vyšším rozdílem,“ řekl po zápasu trenér Bečka. K dispozici měl i útočníka Pavola Giertla, který přišel z Anglie, kde hrál první futsalovou ligu a odehrál i několik zápasů v šesté nejvyšší anglické lize.

 

„Prakticky s ním jsme domluveni, zbývá dořešit administrativní záležitosti přestupu. Giertl je vysoké postavy, dobře se orientuje v šestnáctce soupeře, mohl by zvýšit naši střeleckou produktivitu,“ informuje trenér Bečka.

 

Sestava: Prokop – Dobšíček, Klusák, Lošťák, Nevěděl – Košut, Simandl, Wallisch, Hloch – Horváth, Giertl. Sřídali: Kunický, Svoboda a Pospiš.

Zpět