Osmnáctka MSK dobyla prostějovskou tvrz

Prostějov (hý).  Vynikajícího úspěchu dosáhli hned v úvodu jarní části dorostenecké divize fotbalisté MSK Břeclav U18, když na hřišti třetího celku soutěže dokázali vyhrál rozhodným způsobem 4:0. Převahu si vytvářeli od první minuty zápasu. V první čtvrthodince střílel Libor Kozák ve vyložené šanci vedle tyče, stejně naložil se svou šancí po výměně míčů mezi Michalem Ivančicem a Kozákem Marián Hakala a do třetice v dobré šanci nastřelil Kozák jen tělo brankáře Prostějova. Do konce první půle se ale přece jen hostující celek dočkal, když po obloučku Marka Halady napálil míč z hranice šestnáctky Ivančic tak, že zapadl ke vzdálenější tyči. Prostějov se nechtěl s nepříznivým stavem na ukazateli skóre smířit a do druhé půle vstoupil s odhodláním vyrovnat. Vytvořil si výbornou střeleckou příležitost, ale brankář MSK David Fibinger ji dokázal zneškodnit. Tím bylo o osudu domácích rozhodnuto, vytrvalý tlak  osmnáctky přinesl další tři branky v síti 1.FC Prostějov. Marián Matevski našel svým přímým kopem Marka Horčičku, který se nemýlil, Jan Hloch využil chyby v obraně Prostějova a střídající Tomáš Horčička předložil míč nekrytému Kozákovi, který do prázdné branky uzavřel účet na vynikajících 4:0 pro MSK U18. „Hráli jsme koncentrovaně, nepustili jsme domácí do vážnějšího ohrožení naší branky a prosadili jsme se střelecky. Za předvedený výkon musím pochválit družstvo jako celek,“ řekl po zápasu trenér osmnáctky Jaroslav Řezáč. Dodejme, že na podzim získala osmnáctka jen čtyři body a nastřílela třináct branek ve třinácti zápasech, nyní má po prvním kole další tři body a čtyři góly do celkového skóre.

Sestava MSK U18: Fibinger – Wallisch, Vejvančický, Sanda, Halady – Hloch, M.Horčička, Matevski, Ivančic (65.Matuška) – Hakala (70.T.Horčička), Kozák (86.Ženatý).

Branky: 39.Ivančic (Halady), 62.M.Horčička (Matevski), 78.Hloch, 83.Kozák (T.Horčička).

Šestnáctka MSK v Prostějově remizovala 0:0. Nastoupila bez čtyř hráčů základní sestavy na nekvalitním terénu. I to způsobilo, že se hra pohybovala jen mezi šestnáctkami a žádné z družstev se do přímého ohrožení soupeřovy branky nedostalo.Prostějov byl před tímto zápasem v tabulce devátý, o dva body před MSK U16, proto se vyrovnaný průběh vzájemného zápasu dal očekávat. „Kluci odvedli bojovný výkon a nedovolili Prostějovu, aby si vytvořil brankovou příležitost. Za to si zaslouží pochvalu,“ řekl po zápasu trenér šestnáctky Josef Jírava.

Sestava MSK U16: Kunický – Večeřa, Kolaja, Svoboda, Bucňák (50.Wallisch) – Novák, T.Horčička (60.Vejvančický), Šubík (60.Matuška), Mácsai, Kašpárek, Simonyi (65.Pohanka).