Mladší fotbalový dorost MSK Břeclav U17 startuje v Moravskoslezské lize SCM U17, což je nejvyšší soutěž v ČR. Proto se střetává i s celky, které ho výkonnostně značně převyšují. Právě v současné době se to renomovanými soupeři Břeclavanů  jen hemží. Ve vloženém kole ve středu 28.srpna sedmnáctka MSK podlehla Zbrojovce Brno 0:6 (0:3) a v sobotu 31.srpna hostila dalšího z favoritů Baník Ostrava, jemuž podlehla 1:9 (0:6). A to má v dalších dvou kolech před sebou zápasy ve Zlíně a na Slovácku, také s minimálními šancemi

na úspěch. Skutečný boj o body lze očekávat až 14.září, kdy bude v Břeclavi hostem RSM Hodonín.

* * *

Zápas se Zbrojovkou Brno se kvůli deštivému počasí hrál na umělé trávě, což byla další výhoda pro hosty, kteří na tomto povrchu denně trénují. Vysunutý presing MSK byl v úvodu zápasu účinný, činila se i obrana v čele s brankářem Vojtěchem Bízou, který si na nedostatek činnosti nemohl stěžovat. Přitom bránění bylo čisté, hráči MSK vyprodukovali za celý zápas jen čtyři fauly. „Byla to výborná škola, hráli jsme s velmi kvalitním soupeřem a nenechali jsme ho vícekrát skórovat,“ pochválil trenér Michal Škrabko své svěřence za statečný výkon proti favoritovi.

 

Sestava MSK: Bíza – Fungáč, Kacr, Kurdík, Trčka – Poláček, Krevňák (60.Uhlík) – Florus, Tichý, Kocourek – Radkovič.

* * *

Sobotní zápas s Baníkem Ostrava byl ještě náročnější. Po pátém kole je Baník jediným celkem bez ztráty bodu jasně na čele osmnáctičlenné tabulky. „Chtěli jsme hrát útočněji, než proti Zbrojovce, kterou jsme vůbec neohrozili. To se podařilo, vytvořili jsme si v první půli čtyři dobré příležitosti. Rozdíl byl v jejich proměňování, Baník z osmi šancí v prvním poločasu dosáhl šesti branek, my ze čtyř žádné“ probírá se trenér Michal Škrabko průběhem těžkého zápasu sedmnáctky MSK s Baníkem Ostrava. V kabině si se svěřenci v klidu situaci rozebrali a ve druhém poločasu se zlepšila defenzíva. Pokud byly síly, snažila se sedmnáctka MSK i o protiútoky. Jeden vyšel až po zakončení. Přes Martina Uhlíka a Michala Floruse se dostal míč k Richardu Tichému a ten snižoval na 1:7. Pak pro zranění odstoupili Milan Kurdík a Libor Radkovič, do pole šel i náhradní brankář Vojtěch Bíza a dohrávalo se v desíti, protože pro úzký hráčský kádr nebyl další hráč k dispozici.

 

Sestava MSK: Šurkala – Fungáč, Kacr, Kurdík (55.Krevňák), Kocourek (30.Bíza) – Florus, Poláček (41.Uhlík), Redek, Tichý, Trčka – Radkovič.

Zpět