Skalica-MSK 4:1 (2:0)

 

Další přípravný zápas na jarní část Moravskoslezské fotbalové ligy odehráli muži MSK Břeclav A v sobotu 1.března na Slovensku ve Skalici. Nezačali špatně, prvních dvacet minut drželi vyrovnaný průběh sportovního boje, dařila se jim organizace hry a měli i gólové šance. Skórovat se jim ale nepodařilo, za což trenér Milan Valachovič částečně viní málo objektivní rozhodčí. „Pavel Jurčík se rozebíhal k samostatnému nájezdu na brankáře Skalice a bylo odpískáno neexistující postavení mimo hru a později byl při gólové šanci sražen zezadu v šestnáctce domácích Radek Sasín a penalta z toho nebyla. Pak přišly naše dvě hrubky v obraně a do šaten jsme šli se stavem 0:2,“ zlobí se trenér MSK na narušení regulérnosti průběhu zápasu, v němž přece nešlo o body, ale jen o prestiž.

 

Po změně stran se blýskla dvojice stálých opor MSK. Po faulu za půlící čarou rychle rozehrál míč Pavel Simandl na Radka Sasína, ten šikovně obešel i brankáře Skalice a zasunul „kulatý nesmysl“ do prázdné branky. Vzápětí mohl vyrovnat Pavel Lapeš, který se ocitl sám před gólmanem domácích a měl před sebou odkrytý brankový prostor. Prakticky z protiútoku dala Skalica svůj třetí gól a bylo rozhodnuto. „Brankáři tentokrát nepatřili zrovna k oporám celku, ať to byl v prvním poločasu Lukáš Prokop, nebo ve druhé půli střídající David Mrkvica.

 

Stále to je o stejném problému, chybách v obraně, které se opakují ve stejném provedení stejnými hráči. Chceme obranu do mistrovské sezóny dotvořit. Tentokrát se v ní objevili na jejím levém kraji Brazilec Thiago Silveira, který by k nám mohl po dořešení některých formalit přijít z Frýdku-Místku, a navrátilec stoper Ondřej Lysoněk, se kterým jsme již o jeho působení v našem klubu dohodnuti.

 

Chyběli ale nemocní Branislav Frátrič a Samuel Brunovský, tak jsme si ideální složení obranné čtveřice opět nemohli vyzkoušet,“ posteskl si trenér Valachovič. Šance bude mít do zahájení MSFL ještě ve dvou přípravných zápasech. V sobotu 8.března od 11 hod to bude divizní Sokol Tasovice, na 15.března se podařilo nově dohodnout přátelský zápas s SK Líšeň. Dvakrát tak ještě bude možné do poloviny března vidět v akci na domácí půdě nově se tvořící tým fotbalistů MSK Břeclav A.

 

Sestava MSK: Prokop (46.Mrkvica) – Benetka (70.Kouassi), Šenk, Lysoněk, Thiago Silva – Paděra, Simandl, Sasín, Levčík (75.Kučera), Jurčík (46.Kočiš) – Jukl (46.Lapeš).

Zpět