Nejstarší fotbalový dorost MSK Břeclav U19 ve 20.kole Moravskoslezské dorostenecké ligy Prostějovu podlehl doma 1:2, když měl herní převahu, v závěru kopal sérii rohů, do koncovky se zapojil i brankář Dominik Kunický, odvrátit těsnou porážku se ale nepodařilo. Obdobný průběh, aspoň pokud se závěru týče, odehrála devatenáctka MSK v soboru 3.května v Hlučíně. Tentokrát se ale musí přiznat územní převaha domácím, kteří byli úspěšnější v proměňování šancí. Série tří rohových kopů Břeclavi v nastaveném čase, opět za asistence Kunického, k vyrovnání nevedla.

Za stavu 0:0 v prvním poločasu měli dorostenci MSK dvě dobré šance k otevření skóre a

u obou byl jako koncový hráč Tomáš Košut. Nejprve dostal zleva dobrý centr od Vojtěcha Hovězáka a hlavou těsně minul hlučínskou branku. Podruhé po rohovém kopu nastal

před brankou domácích závar, v němž se Košut nejlépe orientoval, ale znovu poslal míč jen vedle tyče. Pak přišel trest v podobě vedoucí branky Hlučína, při které neměl čisté svědomí brankář Kunický. Přímý volný kop z pětadvaceti metrů neudržel, míč vyrazil před sebe a dobíhající útočník domácích ho poslal do odkryté branky.

Za pár minut ale bylo vyrovnáno po parádním kousku Košuta. Dostal přesnou přihrávku zleva od Marka Horčičky a v pádu bočními nůžkami poslal míč k tyči. Do šaten se tak šlo za vyrovnaného stavu 1:1. „Jak se již stalo zvykem, upozorňoval jsem hráče o přestávce na nutnost zvýšené koncentrace v úvodu druhého poločasu. Již ve 47.minutě ale neuhlídal Hovězák hlavičkujícího hráče Hlučína a byl z toho gól na 2:1, jak se později ukázalo, rozhodující,“ říká trenér devatenáctky MSK Jiří Pecha.

Dál se hra pohybovala většinou jen mezi šestnáctkami a mírně aktivnější byl Hlučín, který si vytvořil pár gólových šancí. Kunický byl ale spolehlivý, míč vždy udržel, šance soupeře bezpečně zneškodnil. „Všichni zahráli to, na co máme. Celou sezónu nás provází neproměňování gólových šancí. Vyspělý soupeř měl skutečné gólovky tři a dvě z nich proměnil v branky, v tom byl mezi oběma celky rozdíl,“ uzavírá své hodnocení trenér Pecha. Nyní budou jeho svěřenci hrát doma s Vyškovem, což je soupeř na jejich výkonnostní úrovni. Tři body z tohoto zápasu by byly vítané.

Sestava MSK U19: Kunický – Večeřa, Košut, Svoboda, Kolaja – Bílek, M.Horčička (72.Pohanka), Vu Van (80.Hakala), Hovězák (59.Simonyi) – Da Silveira, Tetur.

Další výsledky: Třinec-Hranice 2:2, Vyškov-Prostějov 0:2 (0:1), Hodonín-Sparta Brno 0:2, Líšeň-Kroměříž 0:2 (0:0), HFK Olomouc-Havlíčkův Brod 0:4 (0:2), Vítkovice-Znojmo 3:3 (2:2).

Tabulka: 1.MFK Vítkovice – 46 bodů, 2.SK Hranice – 45, 3.FC Hlučín – 44, 4.SK Hanácká Slávia Kroměříž – 43, 5. 1.SK Prostějov – 41, 6. 1.SC Znojmo FK – 37, 7.MFK Vyškov – 29, 8.RSM Hodonín – 26, 9.MSK Břeclav – 26, 10. 1.HFK Olomouc – 25, 11.FC Slovan Havlíčkův Brod – 24, 12.SK Líšeň – 19, 13.FK Fotbal Třinec – 9, 14.Sparta Brno – 7.

Program 23.kola (10. a 11.5.): Hranice-Havlíčkův Brod, Kroměříž-Třinec, Prostějov-Vítkovice, MSK-Vyškov (10.5. v 10:15 hod), Hlučín-Olomouc, Znojmo-Hodonín, Sparta Brno-Líšeň.