HS Kroměříž-MSK Břeclav 6:0 (3:0)

 

Marodka v týmu třetiligových fotbalistů MSK Břeclav narostla tak, že v důležitém zápasu 25.kola trenér Milan Valachovič postrádal šest hráčů základní sestavy – Branislava Frátriče, Jakuba Šenka, Jana Šilingera, Lucase de Carvalha, Davida Jukla a Pavla Lapeše. Mezery musel zaplnit nezralými mladými hráči, pro které byl start v Kroměříži další příležitostí blíže se seznámit s třetiligovou kvalitou mužů.

 

To platilo ve zvýšené míře ve druhém poločasu, kdy již bylo o výhře domácích rozhodnuto.Tvrzení o síle Kroměříže je na místě, i když tento celek před sobotním zápasem byl bodově na úrovni Břeclavi. Na jaro se ale posílil, 6:0 vyhrál i v minulém kole ve Žďáru a jen tak ukázal, že by neměl mít starosti se záchranou v soutěži, o kterou bojovat je navíc zvyklý. „Kromě zmíněných absencí hráčů přišly v prvních deseti minutách dvě chyby v obraně, prohrávali jsme 0:2 a již tehdy bylo zřejmé, že zápas nedopadne pro nás dobře,“ dokresluje trenér Valachovič průběh sportovního boje na zeleném trávníku. „Upozorňoval jsem hráče před zápasem na schopnost Kroměříže proměňovat brejky a přesně tímto způsobem obě první branky padly. Útočníci Hanácké Slávie dokázali projít obranou až před našeho brankáře, první akci přesně zakončili, při druhé se za zákrok gólmana Lukáše Prokopa kopala penalta,“ přidává Milan Valachovič odborný pohled na úvodní minuty.

 

Po třiceti minutách vyšachovali  domácí fotbalisté obranu MSK a přidali svůj třetí úspěch přesnou střelou hlavou. Brzy po změně stran padla čtvrtá branka, při níž neudržel Prokop míč v rukavicích, a to již bylo hodně špatné. „Když už to vypadalo takto, poslal jsem do hry Pavla Jurčíka, Matěje Wallische a Stange da Silveiru, aby si i oni užili více třetiligových minut,“ reagoval zkušený trenér správně na danou situaci. Řadu minut se celek MSK držel, v posledních pěti ale ještě dvakrát inkasoval po dalších průnicích obranou a skóre se tak zastavilo na půltuctu.

 

Sestava MSK A: Prokop – Hloch, Morozov, Lysoněk, Brunovský (70.Wallisch) – Levčík, Simandl, Paděra, Sasín (72.da Silveira), Benetka (51.Jurčík– Kočiš.

 

Další výsledky: Hulín-Orlová 1:1 (1:1), Prostějov-Hlučín 2:1 (1:1), HFK Olomouc-Žďár

nad Sázavou 3:1 (1:1), Třebíč-Uničov 1:1 (1:0), Slovácko B-Mikulovice 3:0 (1:0), Zlín B-Sigma Olomouc B 3:1 (3:1), Zábřeh-Opava 0:1(0:1).

 

Tabulka: 1.Slezský FC Opava – 50 bodů, 2. 1.SK Prostějov – 48, 3.SK Sigma Olomouc B – 47, 4.Horácký FK Třebíč – 40, 5.SK Sulko Zábřeh – 39, 6. 1.FC Slovácko B – 39, 7.SK Spartak Hulín – 35, 8. 1.HFK Olomouc – 33, 9.SK Uničov – 32, 10.FK Slávia Orlová-Lutyně – 31, 11.FC Hlučín – 30, 12.FK Mikulovice – 28, 13.FC Fastav Zlín B – 27, 14.SK Hanácká Slávía Kroměříž – 25, 15.MSK Břeclav – 22, 16.FC Žďas Žďár nad Sázavou – 17.

 

Program 26.kola (17. a 18.5.): Orlová-Třebíč, MSK-HFK Olomouc (17.5. 16:30 hod), Mikulovice-Zábřeh, Hlučín-Hulín, Opava-Prostějov, Uničov-Kroměříž, Sigma Olomouc B-Slovácko B, Žďár-Zlín B. 

Zpět