Neproměněné tutovky – přísné vyloučení Šilingera – porážka 0:1

Další mistrovský zápas, který může nést přívlastek nešťastný, odehráli fotbalisté MSK Břeclav v Olomouci proti 1.HFK. Se soupeřem, který se v tabulce Moravskoslezské fotbalové ligy pohybuje v jejím středu stejně jako MSK, sehráli vyrovnaný duel. Domácí měli zpočátku více ze hry, ale skórovat se jim nepodařilo. Jejich nejnadějnější šanci zlikvidoval po překonání břeclavského brankáře Lukáše Prokopa na brankové čáře obránce Jan Krejčí.

V poslední čtvrthodině první půle se hosté začali více prosazovat a měli  tři vyložené šance. Nejprve Franklin Igwe postupoval sám na brankáře, ale placírkou střílel vedle tyče. Pak měl dvě šance Dominik Šilinger. Při té první chtěl po úniku ze strany nahrát lépe postavenému Patriku Levčíkovi, ke kterému se ale míč nedostal, protože ho pozorný obránce HFK odkopl do bezpečí. Podruhé si oba hráči role vyměnili. Po křídle postupoval Levčík, prudce přihrál na značku pokutového kopu, míč šel ale od placírky Šilingera nad branku. „To je naše stará bolest. Tři stoprocentní šance a my neproměníme ani jednu. Pak stačí nějaká náhodná střela nebo sporný verdikt rozhodčího a je po nadějném výsledku,“ posteskl si trenér Milan Valachovič nad slabou střeleckou produktivitou hráčů MSK.

Ve druhém poločasu se odehrálo všechno důležité. Nejprve byl v pokutovém území Olomouce faulován Šilinger, ale rozhodčí to viděl jinak, následně po odkopu od olomoucké branky unikal domácí hráč na polovinu Břeclavi a Šilinger ho fauloval. Tentokrát byla reakce rozhodčího okamžitá, vytáhl v 62.minutě zápasu červenou kartu. „Byl to v boji o míč skluz Šilingera zboku, ne zezadu. Přijal bych žlutou kartu, ale červenou?

To hodně ovlivnilo další průběh hry,“ zlobil se trenér Valachovič nad posouzením kritické situace rozhodčím. Hra proti o jednoho muže slabšímu soupeři Olomouci vyhovovala, opět byla útočnější a v 77.minutě zaznamenala šťastný gól, znamenající její výhru 1:0 a zisk cenných tří bodů. Střela domácího útočníka byla tečována obráncem MSK Jakubem Šenkem, míč změnil směr a skončil u tyče Prokopovy branky v síti.

Sestava MSK: Prokop – Benetka (83.Markovič), Krejčí, Král, Šenk – Šilinger, Simandl, CupákLevčík (78.Carvalho) – Sasín, Igwe.

Výsledky 11.kola MSFL: Zlín B-Žďár nad Sázavou 4:1 (4:1), Třebíč-Orlová 1:0 (0:0), Kroměříž-Uničov 1:1 (1:0), HFK Olomouc-Břeclav 1:0 (0:0), Prostějov-Opava 1:1 (0:0), Hulín-Hlučín 4:1 (1:0), Slovácko B-Sigma Olomouc B 2:1 (0:0), Zábřeh-Mikulčice 1:1 (0:0).

Tabulka po 11.kole: 1.Slezský FC Opava – 25 bodů, 2.SK Sigma Olomouc B – 23, 3.Horácký FK Třebíč – 23, 4.SK Spartak Hulín – 22, 5.1.FC Slovácko B – 20, 6.1.SK Prostějov – 19, 7.SK Sulko Zábřeh – 18, 8.1.HFK Olomouc – 17, 9.SK Uničov – 16, 10.MSK Břeclav – 14, 11.FC Fastav Zlín B – 13, 12.SK Hanácká Slávia Kroměříž – 12, 13.FC Hlučín – 12, 14.FK Mikulovice – 11, 15.FC Žďas Žďár nad Sázavou – 10, 16.FK Slávia Orlová-Lutyně – 9.

Další program: Muže MSK Břeclav čeká ve dvanáctém kole soutěže v neděli 27.října se začátkem ve 14 hod domácí zápas s Fastavem Zlín B, který je v tabulce těsně za nimi. Z programu kola bude jistě zajímavý souboj první Opavy se čtvrtým Hulínem, dále budou hostit Orlová Hlučín, Mikulovice Prostějov, Třebíč Kroměříž, béčko Sigmy Olomouc Zábřeh, Uničov HFK Olomouc a Žďár béčko Slovácka.