Šumperk U19-MSK Břeclav U19 1:1 (1:0)

 

Nejstarší fotbalový dorost MSK Břeclav U19 si ze zápasu dvanáctého kola SCM-Moravskoslezské dorostenecké ligy U19 v Šumperku přivezl bod za remízu 1:1. „Byl to náš nejlepší podzimní výkon z hřišť soupeřů. Kluci dobře kombinovali a jen minimálně chybovali v obranných činnostech,“ měl důvod k radostnému hodnocení zápasu trenér devatenáctky MSK Jaroslav Nádeníček.

 

Z kombinací vyplynuly šance. Jednu z nich měl Tomáš Trčka, který vystřelil z hranice šestnáctky, mířil do černého, brankář Šumperku ale byl na místě. Skórovat mohli i domácí, jejichž dálková střela z pětadvaceti metrů skončila na tyči branky Dominika Kunického. Šumperk se snažil dostat do blízkosti branky MSK nákopy za obranu. Dvakrát stačili nebezpečí obránci Břeclavi zažehnat, potřetí došlo v pokutovém území ke kontaktu hostujícího obránce s domácím útočníkem, ten se poroučel k zemi a rozhodčí odpískal penaltu. Z ní se pátý celek tabulky ujal ve 28.minutě vedení, které mu vydrželo do konce poločasu. První půle se dohrávala bez výraznějších šancí, hra byla naprosto vyrovnaná, co do držení míče i co do střeleckých pokusů.

 

Ve druhém poločasu začal dorost MSK hodně aktivně. Již ve 48.minutě se dostal Michal Florus do bezprostřední blízkosti domácího brankáře a ten se mu prošel kopačkou po koleni. Florus musel pro zranění ze hry odstoupit, tentokrát ale pokračoval zápas bez přerušení, neřku-li bez „ocenění“ nebezpečného zákroku. K dalšímu střídání musel trenér Nádeníček sáhnout v 65.minutě, když těsně u postranní čáry Libor Radkovič odcentroval do šestnáctky Šumperku tak nešťastně, že si přivodil zranění v oblasti kyčle.

 

I po těchto oslabeních se podařilo devatenáctce MSK vyrovnat. Stalo se tak v 68.minutě hry po přímém kopu Richarda Tichého, na jehož míč si naběhl Tomáš Košut a hlavou srovnal na 1:1. Tento výsledek se již nezměnil, když hosté remízu ubránili a domácí neuspěli ve snaze přece jen získat tři body.

 

„Byla to zasloužená remíza, o kterou se přičinil celý hráčský kolektiv. Vyzvednout ale musím výkon Tomáše Košuta, který bezchybně bránil, vytrvale zakládal útoky po křídlech, posílal centry do šestnáctky a nakonec se postaral o vyrovnávací gól,“ uzavírá své hodnocení trenér Nádeníček.

 

Sestava MSK U19: Kunický – Košut, Kurdík, Svoboda, Redek – Tichý – Radkovič (65.Bíza), Vu Van, Simonyi, Trčka – Florus (48.Krevňák). 

Zpět