Božice.  V prvním kole Poháru České pošty byli fotbalisté MSK Břeclav hosty divizního Sokola Tasovice. Po solidním prvním poločasu, slabší druhé půli a závěrečné sporné penaltě opouštějí pohárovou soutěž po porážce 1:2.

Prvních sedm minut hry patřilo Tasovicím, k žádnému ohrožení branky Lukáše Prokopa ale nedošlo. Pak se podle obecného očekávání začala ukazovat herní převaha MSK. V šancích byli postupně Pavel Simandl, Ondřej Paděra a nejblíže gólu byli hosté po vynikající sólové akci Simandla. Tvůrce hry MSK obešel tři soupeře, předal míč Lucasu Carvalhovi a ten poslal přesný centr před branku Sokola, kde Milan Sycha zblízka z těžké pozice vysoko přestřelil. Minutu před koncem poločasu se přece jen jedna akce ujala. Začala u Paděry, který zrychlil přechod středem hřiště a předal míč Simandlovi, který společně s Carvalhem vyšachoval obranu Tasovic. Mladý Brazilec vystřelil nepřesně, pozorný Tomáš Pospiš ale dokázal míč tečí nasměrovat do sítě domácích. „V prvním poločasu hýřili aktivitou Simandl s Carvalhem a dobře si vedl i mladík Richard Simonyi, který byl dvakrát blízko gólu. Dá se říci, že mu k úspěšnému zakončení dobrých náběhů chyběl jeden krok. Zbytečná byla žlutá karta stopera Stanislava Klusáka za kritiku rozhodčího, tento náš hráč si pak musel dávat větší pozor při svých dalších obranných zákrocích,“ komentuje průběh první půle asistent trenéra Ivana Dvořáka Michal Škrabko.

Od padesáté minuty druhé půle byla zřetelně viditelná  snaha Tasovic o srovnání skóre. Vynesla žlutou kartu druhého stopera Radka Svobody a několik málo nebezpečných střel na branku hostujícího celku. Velkou šanci měl Sokol v 71.minutě po chybě stopera Svobody, kdy šel domácí útočník sám na branku MSK, ale jeho střela skončila vedle tyče. Přišly i šance Břeclavi, dvakrát v podání Carvalha, z osmnácti metrů střílel vedle Paděra. Znovu se blýskla  dvojice Carvalho-Simandl, která si dvakrát vyměnila míč a kapitán celku zblízka jen těsně minul branku. Patnáct minut před koncem hrací doby se podařilo Tasovicím vyrovnat. Po volném kopu z poloviny hřiště nedokázala obrana MSK správně reagovat, míč se po následném centru dostal k volnému hráči, který srovnal na 1:1. Vedení mohl Břeclavi vrátit Robin Úlehla, který dostal další z parádních centrů Carvalha, byl však v dost těžké pozici a netrefil. Zdálo se, že rozhodnou pokutové kopy, ale minutu před koncem zapískal rozhodčí penaltu po souboji Josefa Nešpora s útočníkem domácích, po němž oba zůstali na trávníku. Údajně to byla Nešporova ruka. Exekutor pokutového kopu oklamal brankáře Prokopa a rozhodl o postupu Tasovic do druhého kola Poháru České pošty. „Je to velká škoda. Po solidní první půli jsme o vedení přišli svým málo aktivním přístupem ve druhém poločasu a nakonec ten zmíněný závěr. Zápas nám ukázal herní nevyzrálost některých hráčů, nespokojenost s herním projevem jiných. To se určitě odrazí v sestavě celku pro první kolo Moravskoslezské fotbalové ligy. Naše zklamání je velké,“ uzavírá svůj komentář asistent trenéra Michal Škrabko.

Sestava:  Prokop – Wallisch, Svoboda (79.Nešpor), Klusák, Fojtík – Paděra, Simonyi (72.Úlehla) – Carvalho, Simandl, Sycha – Pospiš (78.Silveira).

Ještě před zahájením mistrovských bojů čekají fotbalisty MSK poslední dva přátelské zápasy. Ve středu 29.července (od 17 hod) uvítají na svém hřišti RSM Hodonín, v sobotu 1.srpna (od 17 hod) Spartu Brno.