Po středeční zdrcující porážce 0:15 se Zbrojovkou Brno hostili v sobotu 31.srpna mladší žáci MSK Břeclav U16 fotbalisty dalšího favorita Moravskoslezské ligy SCM U16, Baníku Ostrava.

 

Vedoucí celek soutěže, který v pěti kolech dosud neztratil ani bod, vyhrál v Břeclavi 7:0 (5:0). Baník diktoval tempo hry od první minuty, v níž skóroval po chybě obrany poprvé. V minutě páté zvýšil na 2:0 z penalty a další penaltu pak brankář MSK  Miroslav Turek dokázal zneškodnit. Do poločasu padly ještě tři branky do sítě MSK a vše nasvědčovalo další vysoké porážce domácích fotbalistů.

 

Ve druhém poločasu ale svěřenci trenérů Štefana Víši a Romana Konečného zvedli hlavu. Zlepšili se ve středu hřiště, nedávali již hráčům Baníku tolik prostoru k jejich nacvičeným kombinacím a sami si dokázali vytvářet gólové šance. Petr Mach se v padesáté minutě dostal do šestnáctky, nabízela se mu přihrávka na lépe postaveného spoluhráče, volil ale střelu, která skončila v rukou brankáře Ostravy. Hned z protiútoku zvýšil Baník na 6:0 a měl řadu dalších šancí, které bravurními zákroky zlikvidoval brankář Břeclavi Turek.

 

V sedmdesáté minutě blýskla další naděje, do šance se dostal  Martin Uhlík, jehož střela jen těsně minula tyč ostravské branky. Na závěr potrestal Baník ještě jednu chybu v obraně domácích a uzavřel skóre na 7:0. Za druhý poločas si šestnáctka MSK určitě zaslouží pochvalu, dokázala držet krok i s tak vysokým favoritem.

 

Sestava MSK U16: Turek – Kocián, Bařina (41.Nejezchleba), Popp, Hübl – Cinádr, Krevňák, Poláček, Mach – Víša (60.Mikšík), Uhlík.

Zpět