MSK U19-Znojmo U19 3:2 (2:1)

Fotbalová devatenáctka MSK Břeclav dosáhla třetího vítězství v domácím prostředí, když porazila 1.SC Znojmo 3:2 (2:1). V tabulce Moravskoslezské ligy SCM U19 se tak vrátila do čelní skupiny na čtvrté místo. Zatím si bezchybně vede Hlučín, který je bez ztráty bodu na čele tabulky.

V posledním přípravné zápasu před zahájením podzimní části mistrovské sezóny se starší dorost MSK se Znojmem střetl na vlastním hřišti a utrpěl ostudnou porážku 0:8. Proto jeho soupeř přijel v sobotu 14.září do Břeclavi sebevědomě, možnost ztráty bodů si vůbec nepřipouštěl. Trenér MSK Petr Maléř ale své svěřence pořádně motivoval. Připomenul jim padesát úseků běhu na 60m po porážce se Znojmem v přípravě a chtěl po nich kvalitní výkon, podařenou odvetu. A ta se dostavila. Již v úvodu zápasu nastřelil Tomáš Horčička břevno znojemské branky, skóre se ale poprvé měnilo až ve 34.minutě.

Akci založil brankář MSK Dominik Kunický dlouhým výhozem, Vojtěch Hovězák předal míč Matěji Wallischovi, ten prodloužil na T.Horčičku, jehož střelu brankář Znojma vyrazil, ale dobře postavený Marián Hakala dorážel do prázdné branky. Vyplatilo se, že hráči Břeclavi útočili ve větším počtu. O tři minuty později bylo vyrovnáno. Obránci domácích nebyli dobře postaveni, znojemští dorostenci si přihráli z jedné strany na druhou a prostřelili Kunického. Za dalších tři minuty byl dorost MSK znovu ve vedení. Po trestném kopu míč hlavou úspěšně tečoval Tomáš Košut a bylo to 2:1, což byl konečný výsledek prvního poločasu.

Ve druhé půli zvýšil v 64.minutě T.Horčička střelou levou nohou z hranice šestnáctky, když míč prošel kolem všech bránících hráčů a gólman Znojma na něj špatně zareagoval. Byly i další nevyužité brankové příležitosti domácích po brejcích, další branky již ale nedosáhli. Naopak hosté se ještě jednou dostali ke slovu, když deset minut před koncem zápasu přešli přes levého obránce do blízkosti branky Kunického, následovala přihrávka do vápna a dorážka. „Odehráli jsme dobrý zápas, soupeři jsme nedali moc prostoru. Hráčům jsem již před bojem řekl, ať zapomenou na zápas v přípravě, kdy jsme hráli v kombinované sestavě, ať ukáží, že umějí hrát fotbal. Až na dvě chyby si jinak dobře vedli oba stopeři, kvalitní zápas odchytal Kunický.

Pochválit musím i přístup převážné většiny hráčů. Spokojený jsem s domácími výsledky, tři výhry, devět bodů. V dalším kole v Prostějově bych uvítal další nárůst plusových bodů,“ řekl po vydařeném zápasu trenér Petr Maléř, kterému se po letních zahraničních brigádách vrátili do sestavy Jan Hloch a Filip Šanda.

Sestava MSK U19: Kunický – Kolaja, Svoboda, Košut, Hovězák – Bílek (71.Hloch), M.Horčička, Wallisch, Novák (71.Simonyi) – Hakala (46.Tuček, 89.Šanda).

Výsledky 6.kola MSK SCM U19: HFK Olomouc-Prostějov odloženo, Líšeň-Třinec 1:1(0:1), Hodonín-Havlíčkův Brod 0:2 (0:1), Vítkovice-Hrance 0:1 (0:0), Hlučín-Sparta Brno 5:0 (2:0), Břeclav-Znojmo 3:2 (2:1), Vyškov-Kroměříž 2:5 (2:5).

Tabulka po 6.kole: 1.FC Hlučín (18 bodů), 2.MFK Vítkovice (12), 3.SK Hranice (12), 4.MSK Břeclav (11), 5.MFK Vyškov (10), 6.1.HFK Olomouc (9), 7.SK Hanácká Slávia Kroměříž (9), 8.1.SC Znojmo FK (9), 9.RSM Hodonín (9), 10.1.SK Prostějov (6), 11.FC Slovan Havlíčkův Brod (6), 12.SK  Líšeň (5),13.FK Fotbal Třinec (2), 14.FC Sparta Brno (1).