Sigma Olomouc B-MSK Břeclav 6:0 (1:0)

Po úspěšné generálce fotbalistů MSK Břeclav na jarní část Moravskoslezské fotbalové ligy (výhra 3:2 nad Vyškovem) se čekalo, jak se jim bude dařit v prvním odvetném kole v Olomouci, kde jim byl soupeřem vedoucí celek soutěže Sigma B. Favorit se prosadil výrazným způsobem, když do sítě branky Lukáše Prokopa nasázel půltucet gólů.

Přitom první poločas na tak velkou pohromu neukazoval. Sigma B dala jediný gól po rohovém kopu, při němž Prokop neudržel míč v rukavicích a domácí se tak k prvnímu úspěchu dostali hodně snadno. Ještě za bezbrankového stavu měl dobrou šanci hostí Pavol Giertl. Zpracoval si přihrávku na hranici šestnáctky domácích, nebyl těsně atakován, ale jeho střela šla nad branku. Srovnat skóre mohl Tadeáš Zezula, ale i jeho hlavička po rohovém kopu šla nad břevno olomoucké branky. Ve druhé půli přišel brzy následný úspěch béčka Sigmy, znovu po nedůslednosti v obraně MSK. Při autovém vhazování si obránce nepohlídal svého hráče, ten měl prostor k přesnému centru, po němž následovala dorážka z bezprostřední blízkosti Prokopovy branky.

Kruté chvíle přišly od sedmdesáté minuty hry, kdy Sigma B v rychlém sledu skórovala třikrát. O výsledku tak bylo rozhodnuto, zápas se jen dohrával a pár minut před koncem přinesl ještě šestý úspěch domácích. Dvě dobré šance ke vstřelení branky měli ve druhé části hry i hosté. Antonín Horváth ale neproměnil svůj sólový nájezd a Pavel Jurčík místo přihrávky pod sebe na lépe postaveného spoluhráče střílel z příliš ostrého úhlu.

„Marodka přetrvává, stále chyběli Ivan Dvořák, Jan Hloch a Stanislav Klusák, přibyl k nim Tomáš Pospiš, s futsalovou reprezentací je v USA Ondřej Paděra a stále ještě není v Břeclavi Vladimír Smirnov. Na hřiště jsme tak museli poslat několik hráčů, kteří se třetí ligou mají minimální zkušenosti, nebo si odbyli svou premiéru, „dokresluje situaci v družstvu trenér MSK Karel Bečka.

„Navíc Sigma B, usilující o postup do 2.ligy, využila možnosti startu fluktuantů z prvního družstva, zkušených ligových fotbalistů. Ti dokáží vytěžit z minima maximum, zužitkovat gólové šance,“ dodává trenér Bečka.

Sestava MSK: Prokop – Košut, Dobšíček, Zezula, Sycha – Jurčík (88.Tichý), Fojtík, Simandl, Carvalho (68.Wallisch) – Tetur (55.Horváth), Giertl.

Další výsledky: HFK Olomouc-Prostějov 0:1 (0:0), Hulín-Třebíč 1:0 (1:0), Vyškov-Hlučín 0:1 (0:0), Orlová-Uničov 2:2 (1:2), Slovácko B-Kroměříž 1:2 (1:0), Opava B-Zlín B 1:3 (0:2), Zábřeh-Líšeň 2:0 (0:0).

Tabulka po 17.kole: 1.SK Sigma Olomouc B – 36 bodů, 2. 1.SK Prostějov – 31, 3.SK Sulko Zábřeh – 31, 4.SK Hanácká Slávia Kroměříž – 31, 5. 1.FC Slovácko B – 29, 6.FC Hlučín – 26, 7.FC Fastav Zlín B – 25, 8.SK Uničov – 25, 9.MFK Vyškov – 24, 10.SK Spartak Hulín – 23, 11.Horácký FK Třebíč – 23, 12.FK Slávia Orlová-Lutyně – 20, 13. 1.HFK Olomouc – 19, 14.MSK Břeclav – 17, 15.SK Líšeň – 13, 16.Slezský FC Opava B – 4.

Další zápas čeká fotbalisty MSK Břeclav v sobotu 28.března, kdy od 15 hod budou hostit juniorku Slovácka. Otázkou je, jak hosté k zápasu přistoupí. Vzhledem k reprezentační přestávce budou mít možnost béčko posílit hráči širšího kádru áčka, na druhé straně čeká Slovácko pohárový start, na který mohou zmíněné hráče šetřit.