Do utkání s jihlavskou Vysočinou vstoupili fotbalisté MSK Břeclav s vědomím, že proti "béčkům" prostě musí bodovat. A skutečně, od začátku utkání hosté z Jihlavy tahali za kratší konec. 
Břeclav byla od začátku lepší, převyšovala svého soupeře v herní aktivitě, měla častěji míč na svých kopačkách. Do zakončení se však hráči MSK příliš nedostávali, to stejné platilo i pro hosty. První branka utkání padla ve 27. minutě. Na rohový kop si počkal na zadní tyči stoper Neuberg a přízemní střelou poprvé překonal jihlavského brankáře Procházku. Druhým důležitým momentem první půle byla 43. minuta. Ivančic dostal kolmý pas mezi obránce Jihlavy a své sólo také brankově zakončil. Do šaten se tak šlo za stavu 2 : 0 pro domácí.
Do druhého poločasu nastoupila Jihlava s daleko ofenzivnějším stylem hry, k čemuž přispělo také trojí střídání. Břeclav se v této fázi zápasu spíše bránila a podnikala brejkové útoky do otevřené obrany Vysočiny. V 77. minutě se však přece jenom jihlavský Chmelík prosadil před Prokopem a rodilo se drama. To mohlo být záhy ukončeno, to by ovšem Simandl s Vlčkem museli proměnit sólový nájezd na branku Jihlavy. Definitivně se rozhodlo o osudu utkání až v 90. minutě, kdy další brejkovou situaci už střídající Sasín proměnil a rozhodl o výhře MSK 3 : 1. Dodejme, že o výhře zasloužené.

Sestava MSK Břeclav
Prokop – Navrátil (77. Chromeček), Šilinger, Lysoněk, Neuberg, Crla – Ivančic, Simandl (K), Málek (85. Sasín), Cupák – Vlček (87. Nevídal)
ŽK: Neuberg
Diváků: 140

Zpět