Do utkání 3. kola Ondrášovka cupu vstoupily oba týmy poměrně opatrně. Hrálo se hlavně mezi šestnáctkami, šance se rodily těžko. V této fázi utkání obrany jednoznačně dominovaly nad útoky. Postupně získali mírnou územní převahu hosté a také si vypracovali dvě velmi dobré příležitosti. Ta první skončila po teči těsně nad břevnem Hladkého branky, ta druhá po hlavičce útočníka soupeře šla jen o chloupek vedle. Ke konci poločasu se několikrát zajiskřilo i před brankou Slavičína, kýžený gól však nepřišel. Poločas tedy skončil 0:0.
Od začátku 2. poločasu se přece jen začal dostavovat nápor Břeclavi. Ten vyvrcholil v 59. minutě, kdy po krásné kombinaci šel sám na Mendla Svoboda a přesnou střelou dostal Břeclav do vedení. Hned vzápětí tentýž hráč hledal před brankou Ivančice, obrana Slavičína na poslední chvíli míč bohužel ukopla. V 64. minutě zaútočili také hosté a Holek vyrovnal. Utkání tak skončilo 1:1 a o postupujícím do 4. kola musely opět rozhodnout pokutové kopy. V těch se více dařilo Slavičínu, jehož hráči byli neomylní, domácí Simandl naopak ve čtvrté sérii těsně minul.
Slavičín se ve 4. kole Ondrášovka cupu střetne se Slávií Kroměříž, která postoupila přes Vrchovinu výsledkem 2:3.