Pětadvacáté kolo MSFL svedlo proti sobě sousedy v tabulce. MSK doma hostilo béčko Sigmy Olomouc, na které mělo před zápasem dvoubodový náskok.
Hosté z Olomouce přivezli do Břeclavi mladý tým posílený v obraně o ligové hřáče Škerleho a Machalického. Oba týmy vstoupili do utkání s útočným pojetím fotbalu, hrálo se v rychlém tempu, hra měla potřebnou plynulost a spád. I přesto, že  žádný tým si v první půli nevytvořil opravdu vyloženou brankovou příležitost, se fotbal divákům musel líbit. Mírně na body úvodních 45 minut vyznělo pro domácí. Hraje se však na branky a tak poločas skončil i díky spolehlivým obranám a brankářům 0 : 0.
Zdálo se, že podobný ráz bude mít zápas i ve druhé půli. Iniciativu však postupně přebrala Sigma, která hned třikrát v krátkém časovém úseku ohrozila brankáře MSK. Domácí kontrovali jen technickou střelou Bielčika, ta však pouze olízla břevno. Vyrovnaný zápas nakonec rozhodl pokutový kop. Navrátil v šestnáctce zbytečně ztratil balon a nezbylo mu nic jiného, než unikajícího hostujícího útočníka zatáhnout za dres. Z nařízené penalty se Nekuda nemýlil. Poslal míč na opačnou stranu, než si vybral Prokop. Břeclav se snažila o vyrovnání, ale Ivančicovu hlavičku olomoucká obrana zablokovala. Do otevřené obrany MSK se navíc v 86. minutě vřítil Nekuda, prosadil se proti obránci, udělal kličku i brankáři a zakončil do prázdné branky. Rozhodl tak o tom, že tři body z tohoto utkání putují na Hanou.

Sestava MSK Břeclav:
Prokop - Crla, Michal, Filip, Lysoněk - Navrátil (89. Diviš), Dvořák, Simandl, Ivančic - Bielčík (76. Jakubovič), Pulkert
ŽK: Navrátil
Diváků: 110

Zpět