V předehrávaném 30. kole MSFL přijel do Břeclavi Frýdek-Místek, snad nejméně oblíbený soupeř, kterému se na trávníku MSK pravidelně daří. Navíc dobře motivovaný možností postupu do 2. ligy, vždyť čtyři kola před koncem soutěže mu na vedoucí HFK Olomouc schází hratelné tři body.
A Frýdek se v Břeclavi také rychle dostal do vedení, a to aniž by jeho hráči vystřelili na branku. Pomohla jim totiž nešťastná malá domů, která k překvapení všech na stadionu skončila v domácí brance. Břeclavští fotbalisté se z tohoto úderu rychle vzpamatovali a připravili si několik zajímavých příležitostí. Bohužel pro ně však podruhé udeřil Frýdek. Hynek Prokeš v 31. minutě dostal ideální míč mezi domácí obránce a obstřelil Prokopa - 0 : 2. Pak si vypracovala dvě dobré příležitosti Břeclav. Málkův oblouček však obránce hostí vykopl z brankové čáry, Neubergovu střelu z malého vápna zase reflexivně vykryl frýdecký brankář Prepsl.
Ve druhém poločase už Frýdek-Místek především poctivě bránil, nevynechal však žádnou příležitost k rychlým protiútokům. V této fázi utkání utkání si hosté vypracovali dvě tutovky, které Prokop bravurně vyřešil. Ještě jedna branka však přece jenom padla, a to domácí sítě. Střídající Grussmann poslal zleva centr do šestnáctky a míč Prokopovi propadl pod rukavicemi do branky. Od 85. minuty tedy hosté vedli o tři góly a tak utkání také skončilo. Je třeba říci, že Frýdek-Místek hrál v Břeclavi velmi dobře a tři body získal po zásluze.