K dalšímu utkání MSFL přijeli na stadion na Lesní ulici fotbalisté "B"-týmu Baníku Ostrava. Hrálo se za chladného a deštivého počasí a domácí fotbalisté byli v zápase proti jedenáctému týmu tabulky favoritem.
A tuto roli také začali od úvodního hvizdu rozhodčí Adámkové naplňovat. Byli lepším týmem a vytvářeli si brankové příležitosti. Ostravští mladíci dobře bránili a každou možnost využívali k rychlým protiútokům. Po jednom z nich se k centrovanému míči z pravé strany dostal hostující stoper Šimáček a hlavou překonal Prokopa. Ostrava se tak dostala překvapivě do vedení a od tohoto okamžiku ve 25. minutě byla po zbytek prvního poločasu lepším týmem. Obrana MSK však pracovala spolehlivě a další branku Ostravě nepovolila.
Do druhého poločasu vstoupil MSK s jasným cílem co nejdříve změnit průběh i stav utkání. A podařilo se. V 58. minutě totiž Vlček vyrovnal, v 65. minutě Simandl střelou zpoza obránce dostal domácí do vedení a hned v 66. minutě střídající Sasín hlavou navýšil vedení MSK na 3 : 1. Z tohoto úderu se Baník jen těžko vzpamatovával, ale utkání nezabalil. Dostal se do několika šancí, nejprve samotného Ferenčíka skvěle vychytal Prokop a v samém závěru utkání velký závar před brankou MSK vyřešila domácí obrana. Břeclav tak získala povinné tři body a je nadále v těsném kontaktu s čelem tabulky.

Sestava MSK Břeclav:
Prokop - Crla, Neuberg, Michal, Lysoněk - Šilinger, Málek (85. Nevidal), Simandl, Cupák, Navrátil (58. Sasín) - Vlček (82. Košulič)
Diváků: 165

Zpět