teplém sobotním odpoledni přivítali fotbalisté MSK Břeclav na domácím trávníku tým 1. HFK Olomouc. Hosté by letos konečně chtěli postoupit do 2. ligy a dělají pro to maximum. Po dvou odehraných kolech měli na svém kontě plný bodový zisk a své předchozí soupeře přehráli více než jasně.
Břeclav se svého soupeře nijak nezalekla. Mladý domácí tým vstoupil do utkání se zabezpečenou obranou, výborně pracující zálohou a velmi nebezpečným útokem. Olomouc byla při rozehrávce pod stálým tlakem a hra se jí nedařila. Málek se Simandlem hýřili pohybem a překvapivou rozehrávkou a rodily se příležitosti. Po jedné z nich hráči MSK rozebrali obranu HFK a Málek nezaváhal. Ve 24. minutě tak Břeclav vedla 1 : 0. Ani potom se obraz hry příliš nezměnil. Břeclav pokračovala ve výborném výkonu a Olomouc se proti rychlé hře domácích mladíků neuměla prosadit. Po krásném trestném kopu Simandla vytahoval brankář Olomouce míč na spojnici břevna a tyče. Možná klíčový okamžik zápasu se zrodil těsně před přestávkou. Po krásné kolmici se dostal za obranu Olomouce Vlček, vyloženou příležitost však zlikvidoval výborný Šrom v brance HFK.
Od začátku druhého poločasu bylo zřejmé, že hosté chtějí s výsledkem něco udělat. Přitlačili a výsledek jejich snahy se dostavil v 54. minutě. Na rohový kop vyskočil nejvýše Lukášek a v 54. minutě bylo 1 : 1. A to nebylo bohužel vše. Hned v 56. minutě napřáhl Togel a jeho nádherná střela skončila v levém horním rohu Prokopovy branky. Štastnou pětiminutovku Olomouce zakončil v 59. minutě po standartní situaci Kovář a dokonal tím obrat v utkání. Stav 1 : 3 pak zkušený olomoucký tým i přes veškerou snahu domácích udržel a uchoval si tak dosavadní neporazitelnost i vedoucí postavení v tabulce MSFL.