Sedlec (JH). V neděli 10.března vyběhli fotbalisté MSK na přírodní trávník v Sedleci, aby zde sehráli přátelský zápas s vedoucím celkem České fotbalové ligy FK Kunice. Začátek zápasu byl z jejich strany nevýrazný, běhali, ale bez míče, soupeř byl výrazně lepší a již v desáté minutě se ujal vedení 1:0. Pak sice mohla Břeclav brzy vyrovnat, když brankáři Šebkovi vypadl po rohovém kopu míč z rukou, ale Richard Dostálek namířil jen do břevna kunické branky. Kunice pak měly další tři, čtyři vyložené šance, a jen díky zákrokům brankáře Lukáše Prokopa se skóre neměnilo. Navíc soupeř kopal sérii standardních kopů, z nichž vždy vznikla nebezpečná situace. Takový průběh měl zápas prvních třicet minut. Pak se podařilo hráčům MSK z rychlého protiútoku vyrovnat. Martin Kotol zatáhl míč po křídle, dal ho pod sebe a Radek Sasín  prostřelil brankáře. Od té chvíle se obraz hry změnil, břeclavští byli častěji u míče a do konce poločasu byli lepším celkem. Se stejným odhodláním vstoupili do druhé půle a vyplatilo se jim to. Po rohovém kopu se odražený míč dostal v šestnáctce k Patriku Levčíkovi, který byl faulován a z penalty poslal Pavel Simandl MSK do vedení 2:1. Přišlo několik změn v kádru, staženi ze hry byli oba krajní záložníci. „Vyplatilo se zejména nasazení Lucase Carvalha, který byl hodně aktivní, neztrácel míče a dostal se i do gólové šance po samostatném nájezdu. Byl ale důrazně atakován a dokázal vystřelit jen do brankáře,“ pochvaloval si výkon mladého Brazilce trenér Valachovič. Stejně jako v sobotu proti Líšni to vypadalo na jednobrankové vítězství MSK, ale přišla osudová devadesátá minuta. „Byli jsme na polovině soupeře, ale trestuhodně jsme místo podržení míče otevřeli obranu a výsledkem bylo vyrovnání na 2:2. Z toho se musíme konečně poučit, v mistrovských zápasech by nás takový přístup stál cenné body,“ vyjadřuje svou opakovanou nespokojenost s koncovkou zkušený břeclavský trenér.

Sestava MSK: Prokop – Silva Santos (80.Šenk), Dostálek, Krejčí, Levčík – Bezděk (65.Santos Lobo), Dobšíček (55.Kleiber), Kotol (55.Carvalho Serra), Simadl, Sasín – Pospiš.

Poslední přípravný zápas před zahájením mistrovských bojů v Moravskoslezské fotbalové lize chystají muži MSK Břeclav na sobotu 16.března od 14 hod. Jejich soupeřem bude celek RSM Hodonín a hrát se bude buď v Břeclavi na umělé nebo přírodní trávě, nebo v Sedleci. O tom se rozhodne až v průběhu týdne podle aktuální meteorologické situace.

Zpět