Břeclav (JH).  První polovina přípravy fotbalistů MSK Břeclav na jarní část 3.ligy pomalu vrcholí. Na sobotu 23.února měli dohodnutý přátelský zápas s FC Petržalka 1898, kvůli masivnímu sněžení se ale partneři operativně dohodnuli na posun na neděli. Svěřenci trenéra Milana Valachoviče si připsali na své konto další vítězství, vyhráli 2:0 po poločasu 1:0. „Mladí kluci z Petržalky nás prověřili, v prvním poločasu s námi drželi krok. Po změně stran jsme již měli navrch, dařila se nám kombinace v běhu s míčem na kopačkách, ale šance jsme neproměňovali,“ dává průřez zápasem trenér Valachovič. První branku MSK vstřelil v patnácté minutě po samostatné akci Martin Kotol. Po pravé straně se dostal s míčem až k šestnáctce Petržalky a křížnou střelou ke vzdálenější tyči otevřel skóre. Pak měl ještě další šanci, ale z velkého úhlu střílel vysoko nad branku hostí.

V první půli šel ještě Lucas de Carvalho Serra sám na brankáře, míč mu ale poslal do náruče. Ve druhé půli se v 52.minutě skóre změnilo na konečných 2:0. Baruch Santos Lobo poslal dlouhou přihrávku na Radka Sasína, ten šel sám na brankáře, ale šanci neproměnil. K odraženému míči se však dostal Pavel Simandl a bez problémů ho dopravil do odkryté branky. Byly i další gólové šance, které zůstaly neproměněny. Ty největší měli Lobo, který šel sám na brankáře, a Sasín, jemuž v ideální šanci míč uskočil. Hosté se dostali jen k pološancím. Kopali sérii rohových kopů, přímé kopy z dobré vzdálenosti, ale i to co prošlo na brankáře MSK Lukáše Prokopa, bylo strážcem domácí branky pohodlně likvidováno. „Vstupujeme do druhé poloviny přípravy a je čas na to, abychom zúžili hráčský kádr a dále pracovali jen s těmi hráči, kteří budou schopni kvalitně hrát 3.ligu. Sejde se trenérská rada s vedením klubu a kolektivně se poradíme,“ nastiňuje nejbližší postup při formování hráčského kolektivu trenér Milan Valachovič. Ve středu 27.února pojede se svými hráči k dalšímu přátelskému zápasu do Skalice (začátek v 17 hod) a v sobotu 2.března za nimi do Břeclavi přijedou fotbalisté Třebíče (začátek ve 14:30 hod).

Sestava MSK: Prokop – Levčík, Krejčí, Dostálek, da Silva (80.Šenk) – Carvalho (46.Vintrlík), Simadl, Cupák –Kotol (60.Diviš), Sasín, Pezzotti (46.Lobo).