Bez účinné střelby se nedá vyhrát

 

Břeclav (hý). První jarní kolo Moravskoslezské fotbalové ligy bylo odloženo, a proto si muži MSK Břeclav A v uvolněném termínu pozvali podruhé během krátké doby k přátelskému zápasu SK Líšeň. V paměti ještě měli nepovedené předcházející střetnutí, v němž přišli o výhru v posledních minutách hry, nakonec 2:3 prohráli. Ani tentokrát se úspěchu nedočkali, dobrému soupeři podlehli 0:2, když se sami k vážnějšímu ohrožení jeho branky nedostali. Skóre otevřela Líšeň již ve třetí minutě, kdy její záložník Večeřa zůstal v šestnáctce domácích neatakovaný a měl dost klidu k tomu, aby obstřelil brankáře Lukáše Prokopa. Útoky MSK byly v první půlhodině platonické, končily kolem šestnáctky Líšně, nevznikly z nich žádné brankové příležitosti. A když ve 29.minutě po chybné rozehrávce domácích zachytil jeden z útočníků hostí míč, zrodila se druhá vydařená gólová šance zápasu. První střelu dokázal Prokop vyrazit, na dorážku dalšího hráče SK ale již nedosáhl. „Líšeň sice hraje divizi, ale k nám přijela posílena o pět hráčů ligové Zbrojovky Brno. Byl jsem tomu rád, protože potřebujeme konfrontaci se silnými soupeři. Takovou výkonnostní úroveň ale mají prakticky všechny celky 3.ligy, a proto nemohu být s předvedenou hrou ani s výsledkem spokojený. Chybí nám Cupákova rozehrávka, po které se útočníci dostávali do šancí. Dnes jsme neměli ani jednu vyloženou brankovou příležitost, a to je varující. Určitě se hráči snažili, to se jim vytknout nedá. Cesta z krajských soutěží na úroveň 3.ligy ale není snadná, chce to čas zrání v kvalitní soutěži. Tak nám vyrostli Navrátil a Málek, ale kolem nich bylo dost hotových fotbalistů, kteří jejich růst urychlili. Nyní tvoří po množství odchodů z klubu kostru družstva jen trojice ostřílených ligistů a když se ani jim hra zcela nedaří, není na čem stavět,“ dívá se na předvedenou hru a hodnotí aktuální situaci v družstvu trenér áčka MSK Milan Valachovič. Líšeň byla po celý zápas lepším celkem, měla míč pod kontrolou a další gólové příležitosti. Domácí fotbalisté se dostali k nebezpečnějším akcím až v samotném závěru zápasu. V dobré šanci byl Martin Kotol, ale utnulo ji postavení mimo hru. V poslední minutě byl blizoučko gólu Pavel Simandl, jeho střela překonala brankáře Doležala, z brankové čáry ji však vykopl jeden z dobře postavených obránců.

Sestava MSK: Prokop – Dobšíček, Dostálek, Krejčí, Silva Santos (46.Bezděk) – Carvalho Serra (46.Kotol), Simandl, Kleiber, Levčík – Pospiš (46.Ferbar), Sasín.

Jarní část Moravskoslezské fotbalové ligy bude zahájena na hřišti MSK domácím zápasem se Žďasem Žďár nad Sázavou v sobotu 30.března (začátek v 15:30 hod). To by mohl být odraz do úspěšného pokračování v soutěži. V rámci tohoto zápasu budou slavnostně vyhlášeni nejúspěšnější družstvo a nejlepší střelec zimního turnaje MSK 2013.

Zpět