Fotbalová šestnáctka MSK Břeclav hrála v Opavě proti jednomu z favoritů Moravskoslezské ligy SCM U16. Bylo jasné, že těžko může proti silnému soupeři bodovat, vždyť Opava má zatím plný bodový zisk a nedostala ani jednu branku. Prvním jejím pokořitelem mohl být David Poláček, který ve třicáté minutě vyslal skvostnou střelu, která se od břevna opavské branky odrazila dolů před brankovou čáru a odsud zpět do hřiště. Chybělo jí jen několik centimetrů.

 

V prvním poločasu hrál dorost MSK s Opavou vyrovnaně. Favorit skóroval jen z penalty a dalekonosnou střelou, kterou brankář MSK Miroslav Turek podcenil. Ve druhé půli to již bylo o něčem jiném, zejména proto, že Opava využila možnosti nasadit do hry pět čerstvých hráčů. Na straně hostí došlo k jediné výměně a na pohybu po hřišti to muselo být znát.

 

Třetí gól dala Opava ve 49.minutě, pak přišlo několik nadějných šancí MSK a v posledních desíti minutách přidali domácí ještě tři úspěchy na konečných 6:0 (2:0). Trenéři šestnáctky Štefan Víša a Roman Konečný přes dosažený výsledek vyslovili spokojenost s kombinační hrou a bojovností svých svěřenců. 

Zpět