Družstvo: Mladší dorost U 17

Soupeř: MSK Břeclav - Svratka Brno 3:2 (2:2)

Hřiště: Břeclav Třída 1. máje 13.8.2016 – 12:15

V sobotu jsme se v ideálním fotbalovém počasí utkali na Slovanu v prvním mistrovském utkání v Moravskoslezské dorostenecké divizi - skupině D s týmem Svratky Brno. Soupeř bude pravděpodobně patřit k předním týmům naší soutěže, takže jsme očekávali náročné utkání a to se splnilo měrou vrchovatou.

Do zápasu jsme dobře vstoupili a hned v úvodu po dobře napadené rozehrávce Svratky jsme se ujali vedení. Soupeř však postupně přebral iniciativu, lépe kontroloval míč, my jsme si nevěděli rady s jeho nacvičenou kombinací ve středu hřiště a špatně jsme pokrývali také krajní hráče. To vedlo k tomu, že Brňané otočili skóre na 1:2 a pak dokonce trefili v další šanci tyč. Pokud by proměnili, bylo by s námi asi zle nedobře. Místo toho jsme z protiútoku vyrovnali na 2:2 a za tohoto stavu se šlo do šaten. Skóre bylo určitě vzhledem k průběhu první půle příznivější pro nás.

V kabině jsme se upozornili, jak lépe pokrývat rozehrávkové vzorce a tandemové spolupráce hráčů Svratky a ve druhé půli to fungovalo podstatně lépe. Navíc v úvodu druhého poločasu jsme se po dalším rychlém protiútoku ujali vedení 3:2. To pak kluci maximálním nasazením a úsilím na hranici fyzického vyčerpání udrželi až do konce zápasu. V hektickém závěru jsme nejprve neproměnili výborně hrajícím Markem Kališem šanci definitivně rozhodnout a v nastaveném čase jsme přežili krásnou střelu nůžkami, která šla těsně nad.

Závěrem je potřeba říct, že porážka je pro Svratku Brno poněkud krutá, my jsme však byli odměněni za efektivitu v gólových šancích a hlavně za bojovný, obětavý a pracovitý výkon, za který jsme klukům po zápase poděkovali. Ať je pro nás první vítězství motivací do další práce a uvidíme, co přinesou další zápasy. V neděli 21.8. ve 12:15 hrajeme v Novém Městě na Moravě s SFK Vrchovina.

Ondřej Zabloudil (80) – Boris Čapka (80), Simon Kaňa (80), Aleš Radakovič (80), Pavel Mutina (80) – Ondřej Štěpanovský (46), Adam Duchoň (80) Petr Kalina (80), Adam Pavka (80) - Jakub Blaha (73), Marek Kališ (80)

Náhradníci: Zdeněk Pospíšil (34), Šimon Zapletal (7)

Trenéři: David Pazdera, Josef Jírava

Góly: 4´ 1:0 Kališ – zisk míče po napadení rozehrávky a klička brankáři

16´ 1:1 - kombinace středem hřiště

23´ 1:2 - diagonální přihrávka na naši pravou stranu a zakončení sám před brankářem

34´ 2:2 Pavka (Kališ) - rychle rozehraný přímý volný kop a přehození brankáře

46´ 3:2 Štěpanovský (Kališ) - únik po levé straně pod sebe a střela na zadní tyči