Břeclav. Radost svým příznivcům udělala v neděli 26.července fotbalová sedmnáctka MSK, když v domácím prostředí porazila v přípravném zápasu Spartu Brno vysoko 4:1.

 

Celek MSK, řízený trenérem Jiřím Horčičkou a jeho asistentem Romanem Konečným, měl hru v moci od samého začátku. Již po třech minutách mohl skórovat Jakub Malhocký, který šel sám na brankáře Sparty. Útočná aktivita domácích pokračovala a završil ji ve čtrnácté minutě Petr Kaňa trefou do levého horního růžku branky soupeře po přesném centru Davida Nejezchleby. Na 2:0 zvýšil Malhocký, který vystihl malou domů, podruhé stál tváří v tvář brankáři Sparty a tentokrát byl úspěšný. Do konce první půle bylo ještě několik nevyužitých dobrých střeleckých příležitostí pro mladší dorostence MSK, i vedení 2:0 ale nebylo k zahození.

 

Po změně stran se Sparta snažila být aktivnější, brankář MSK Michal Hübl ale za svá záda žádný míč nepustil. V 54.minutě zvýšil přesným provedením přímého kopu na 3:0 René Pekaj a čtvrtým střelcem sedmnáctky se v tomto zápasu stal Radim Helešic, který na rohu šestnáctky zužitkoval dobrou nahrávku Nejezchleby. To byla určitě nejpěknější akce zápasu. V posledních desíti minutách již tempo hry opadlo a hostům se podařilo kosmeticky upravit konečný výsledek na 4:1. „S tímto výsledkem i s předvedeným výkonem můžeme být spokojeni. Nejlepšími našimi hráči byli v tomto zápasu Helešic a Nejezchleba. Nyní zajíždíme na týdenní soustředění do Leštiny, kde v týdnu sehrajeme přátelské zápasy se Zábřehem a se Šumperkem a hned po návratu nás čeká další příprava v Líšni,“ nechává se slyšet spokojený trenér Horčička, který nastiňuje i další program svých svěřenců.

 

Sestava: Hübl – Kaňa, Herman, Slaný (41.Pekaj), Helešic – Zonyga, Pavlík, Dřevěný, Nejezchleba – Kalina, Malhocký.  

Zpět