V úvodním jarním kole Moravskoslezské ligy mladšího dorostu hostili fotbalisté MSK Břeclav U17 a U16 své vrstevníky ze Slezského fotbalového klubu Opava.

Sedmnáctka MSK na soupeře, který nepřijel do Břeclavi bránit, nestačila. Od prvních minut si Opava vytvářela převahu, kterou korunovala v prvním poločasu třemi brankami a po změně stran přidala ještě jednu na konečných 0:4 (0:3). Úspěšní byli hosté zejména po křídlech, kde zle zatápěli oběma krajním obráncům MSK. A to ještě několikrát dobrými zákroky zachraňoval situaci brankář Břeclavi Vojtěch Bíza.

Na straně domácích si zaslouží pochvalu středový hráč Viktor Kacr, který zásoboval slibnými míči své útočníky, až do úspěšného zakončení jím založené akce ale nevedly. Skórovat mohl Libor Radkovič, ale po nacvičeném signálu po rohovém kopu se netrefil mezi tři tyče. „Byl jsem hodně zklamaný s předvedenou hrou a výkonem některých hráčů, tak se o mistrovské body nebojuje. Pokud chceme být v soutěži úspěšnější, musíme hodně přidat,“ nebyl po zápasu zrovna spokojený trenér sedmnáctky MSK Michal Škrabko.

Sestava MSK U17: Bíza – Fungáč (55.Tihelka), Blažek, Kurdík, Kocourek – Kacr, Redek – Florus, Tichý, Trčka – Radkovič.

* * *

Šestnáctka MSK měla naopak lepší první poločas, který s Opavou vyhrála 1:0. Již v osmé minutě po úspěšném napadání vzal Denis Víša míč obránci soupeře, nahrál Davidu Benešovi, který obešel i brankáře a z úhlu poslal Břeclav do vedení. Šance se střídaly na obou stranách, vyznamenali se oba brankáři, na straně MSK Miroslav Turek.

Opava začala druhý poločas náporem, za pět minut po chybě MSK ve středu hřiště vyrovnala, o dvě minuty později to bylo 1:2 a pak ještě neobsazený útočník hostí upravil na výsledných 1:3 (1:0). Třetí gól padl v poslední minutě, po nevyužitém rohovém kopu MSK a rychlém následném protiútoku. „Byl to boj o každý metr hřiště, hrál se pohledný fotbal, plný útočných akcí na obou stranách,“ hodnotí průběh zápasu trenér šestnáctky MSK Štefan Víša.

Sestava MS U16: Turek – Slavík (60.Hübl), Sedláček, Kurdík (41.Kocián), Suský – Víša, Popp, Poláček, Mach – Beneš (41.Martinek), Krevňák.