Mladší dorost MSK měl střeleckou pauzu

Břeclav (JH).  Fotbalové celky mladšího dorostu MSK Břeclav sehrály přátelské zápasy s tradičními soupeři z RSM Hodonín. I když v zápasech sedmnáctek i šestnáctek byl k vidění zajímavý sport, žádných branek z kopaček domácích hráčů se diváci nedočkali.

Sedmnáctka MSK začala velmi dobře a prvních dvacet minut jí patřilo. Měla i dvě stoprocentní šance, když šel Ivo Tetur dvakrát sám na brankáře, ale ani jednou ho nedokázal překonat. Paradoxně Hodonín po těchto dvaceti minutách poprvé vážněji ohrozil branku MSK a po chybě obrany skóroval. V pětadvacáté minutě šel pro změnu na brankáře hostí sám Lukáš Mácsai, ale ani on  nebyl úspěšný. O pět minut později po ztrátě míče na hranici vlastní šestnáctky a následném faulu Hodonín z penalty upravil na konečných 0:2. Ve druhé půli se hrálo převážně na polovině Břeclavi, ale žádnou vyloženou šanci si hráči RSM nevypracovali. „Chyběli nám zranění hráči David Vu Van, Tomáš Košut a Daniel Bílek. Ukázalo se, že máme velký problém tyto hráče základní sestavy nahradit,“ řekl po zápasu trenér MSK U17 Karel Bečka.

Šestnáctka MSK také nedala gól, ale ani žádný nedostala. V divácky zajímavém zápasu si obě družstva vytvořila několik slibných brankových příležitostí, ale chybělo více klidu při zakončování akcí a také se několikrát vyznamenali oba brankáři. Trenéři Jan Dohnálek a Jaroslav Řezáč vystřídali všechny hráče, které měli k dispozici, a byli s jejich výkony spokojeni.