MSK Břeclav A-FK Mikulocive 1:3 (0:3)

 

Kýžené  body z utkání Moravskoslezské fotbalové ligy mezi celky MSK Břeclav a FK Mikulovice v Břeclavi nezůstaly. Hosté přijeli se sestavou nabitou zkušenými fotbalisty od někdejšího ligového hráče Baníku Ostrava Aleše Besty přes osm hráčů Opavy až po Brazilce Silveiru z Frýdku-Místku. Zkušenost byla na trávníku znát, hosté využili každé chybičky hráčů MSK a o zisku tří bodů rozhodli již v prvním poločasu.

 

„Při rozcvičování se obnovilo zranění Janu Šilingerovi, museli jsem narychlo změnit soupisku a přebudovat obranu. Po zranění z Opavy nebyl k dispozici ani Jakub Šenk a stále není fit Samo Brunovský, a tak jsme byli citelně oslabeni na její levé straně,“ ukazuje na přetrvávající problémy s obranou trenér MSK Milan Valachovič. Již ve druhé minutě musel brankář MSK Lukáš Prokop vytáhnout bravurní zákrok, v minutě osmé mu ale právě zmíněný Besta skluzem poslal míč poprvé za záda. V té době ještě byla hra MSK aktivní, do šancí se dostali Patrik Levčík a Radek Sasín, ale bez využití.

 

Pak přišla střela Mikulovic do břevna a následně vypracovaný gól po centru zleva na 0:2. A když těsně před koncem poločasu ztratil Pavel Lapeš míč a hosté skórovali gólem do šatny na 0:3, bylo rozhodnuto. Druhý poločas si Mikulovice pohlídaly, měly ještě několik vyložených gólových šancí, skóroval ale jen v 81.minutě domácí záložník Lucas Carvalho, který opakovanou střelou upravil na konečných 1:3.

 

„Odvedli jsme špatné individuální výkony, přísnější měřítko třetiligové výkonnosti snese maximálně pět našich hráčů a ti sami výsledek neutáhnou. Navíc musel ve druhé půli pro svalové zranění odstoupit ze hry pilíř družstva Pavel Simandl. Nezahráli nám krajní obránci a záložníci na levé straně a zklamali mě hráči Zbrojovky Lapeš a Jukl, kteří u nás kopou i o své jméno, aby o ně byl v budoucnu zájem v dalších klubech,“ rozebírá příčiny porážky trenér Valachovič.

 

„Je to pro mě nová situace, nejsem zvyklý hrát o záchranu. Vybral jsem si hráče podle našich možností, někteří z nich jsou svými výkony pro mě velkým zklamáním, čekal jsem od nic více,“ vysvětluje zkušený fotbalový trenér, proč se situace áčka MSK v MSFL stává tak napjatou.

 

Sestava MSK:  Prokop – Benetka, Lysoněk, Frátrič, Morozov – Levčík, Sasín, Simandl (53.Carvalho), Paděra – Jukl (61.Jurčík), Lapeš (83.Hloch).

 

Těžko lze reálně pomýšlet na bodový zisk v příštím kole, které čeká celek MSK v neděli 6.dubna na hřišti Sigmy Olomouc B, třetího celku tabulky. Hodně důležité bude další kolo, v němž v sobotu 12.dubna do Břeclavi přijede Žďár nad Sázavou. 

Zpět