Kuriózní branka v síti šestnáctky MSK

Hlučín, Břeclav.  Vyrovnané výkony podává v Moravskoslezské dorostenecké lize SCM U16 fotbalová šestnáctka MSK. V průběhu minulého týdne odehrála na výjezdu dva vyrovnané zápasy. V Hlučíně remizovala 2:2, na hřišti 1.HFK Olomouc prohrála 1:2 po kuriózním závěru zápasu.

V Hlučíně vedl mladší dorost MSK U16 od třinácté minuty 1:0. Milan Hnátek přihrál Danielu Rychlíkovi a ten poslal míč podél brankáře do hlučínské sítě. O pět minut později měl příležitost zvýšit vedení Truong Hoang Son, ale jeho střela těsně minula tyč branky domácích. Domácí vyrovnali ve 25.minutě z trestného kopu na 1:1 a tak skončil první poločas. Slibnou šanci měl v úvodu druhé části hry Rychlík, brankář Hlučína ale jeho úmysl vystihl. Ve 48.minutě se FC Hlučín ujal vedení a po jedenácti minutách odpověděl Tomáš Trčka druhou brankou hostujícího celku, která znamenala dělbu bodů po remíze 2:2. Pak měl po úniku Sona po křídle ještě další šanci Rychlík, ale skórovat se mu nepodařilo. Následovalo ještě několik vypracovaných herních situací obou družstev, které k vážnému ohrožení brankářů soupeřů nevedly.

Sestava MSK U16: Šurkala (41.Bíza) – Radkovič, Kurdík, Kacr, Nosek – Trčka, Florus, Ondrák, Truong Hoang Son – Hnátek (37.Halčišák), Rychlík.

* * *

V Olomouci začali lépe domácí, pak se hra vyrovnala, ale do poločasu branka nepadla. Nebezpečnější útoky se na branku Josefa Šurkaly valily v úvodu druhé půle, ale byli to hosté, kdo otevřel skóre zápasu. V 51.minutě převzal Daniel Rychlík míč na polovině Olomouce, obešel tři hráče a křížnou střelou poslal MSK do vedení 1:0. Tlak HFK sílil a přinesl v 75.minutě po kuriózní situaci vyrovnání. Po kopu do míče útočníkem domácích míč praskl, což by mělo znamenat, že gól nebude uznaný, rozhodčí ale ukázal na střed hřiště. Rozhozený  touto situací ztratil celek MSK na pár minut koncentraci a Olomouc toho využila ke vstřelení vítězného gólu na 2:1.

Sestava MSK U16: Šurkala – Michalica, Kurdík (28.Hnátek), Kacr, Nosek – Trčka, Ondrák, Halčišák, Truong Hoang Son – Florus, Rychlík.