HS Kroměříž U19-MSK Břeclav U19 3:1 (1:0)

Ve druhém kole Moravskoslezské dorostenecké ligy hráli fotbalisté MSK Břeclav U19 na hřišti silné Hanácké Slávie Kroměříž. Ta se v prvním poločasu dostala do jednobrankového vedení po sérii rohových kopů. Při jednom z nich byl útočník Kroměříže faulován, ze zkráceného rohu přišel ve 22.minutě centr do malého vápna a přesná střela.

Šance na vyrovnání byla po nastřelené ruce obránce domácích, rozhodčí ji ale posoudil jako neúmyslnou. Dvakrát se ke střele na branku dostal David Vu Van, bylo to však z velké dálky a brankáře Hanácké Slávie to nemohlo ohrozit. Druhý poločas nezačal pro MSK dobře. V jeho třetí minutě po úniku po pravém křídle a centru před branku přišel druhý úspěch domácích.

„Soupeř byl kvalitní, my jsme dobře bránili, ale obrana byla přetížená, a proto všechny šance neodvrátila. Dobrý výkon odvedl brankář Vojtěch Bíza, jen dopředu nám to nešlo. Neudrželi jsme míč v kombinacích, nedařilo se nám rozvíjet hru přes krajní záložníky,“ komentuje průběh hry trenér devatenáctky MSK Jaroslav Nádeníček.

Kontaktní branku na 2:1 vstřelil Tomáš Košut, stalo se tak v 75.minutě po přímém volném kopu blízko značky pokutového kopu po nedovoleném hraní rukou brankáře HS po nepovedené „malé domů“.

V závěru hosté hru otevřeli, více dopředu byl vysunutý Radek Svoboda, ale sedm minut před koncem hrací doby Kroměříž vstřelila třetí gól, po identické situaci jak u svého druhého úspěchu. „I když statistika střel pro nás nebyla až tak nepříznivá, ke skutečnému ohrožení branky domácích měl blízko jen Daniel Rychlík, který dostal dobrý míč do šestnáctky, ale příliš dlouho mu trvalo jeho zpracování,“ uzavírá svůj komentář trenér Nádeníček.

Sestava MSK: Bíza – Trčka (71.Kurdík), Košut, Svoboda, Kacr – Florus (81.Kocourek), Redek, Tichý, Vu Van (87.Cinádr), Rychlík – Novák.

Další výsledky: Hodonín-Líšeň 6:2, Vítkovice-Frýdek-Místek 0:3 (0:0), HFK Olomouc-Havlíčkův Brod 0:1 (0:1), Prostějov-Vyškov 4:1 (2:0), Sparta Brno-Třinec 0:2 (0:1),Šumperk-Znojmo 0:3 (0:0).

Tabulka: 1.SK Hanácká Slávia Kroměříž – 6 bodů, 2.RSM Hodonín – 6, 3.MFK Frýdek-Místek – 6, 4. 1.SK Prostějov – 6, 5.FK Fotbal Třinec – 6, 6. 1.SC Znojmo FK – 3, 7.FC Slovan Havlíčkův Brod – 3, 8.MSK Břeclav – 3, 9.FK SAN-JV Šumperk – 3, 10. 1.HFK Olomouc – 0, 11.MFK Vítkovice – 0, 12.FC Sparta Brno – 12, 13.MFK Vyškov – 0, 14.SK Líšeň – 0.

Další zápas Moravskoslezské dorostenecké ligy čeká mladé fotbalisty MSK v sobotu 30.srpna, kdy od 10:30 hod uvítají v derby celek RSM Hodonín, který je po druhém kole soutěže v tabulce druhý s plným ziskem bodů.