Krok drželi půlku poločasu

Břeclav. Poslední domácí zápas Moravskoslezské dorostenecké ligy hráli mladí fotbalisté MSK Břeclav U19 v neděli 2.června odpoledne. Jejich soupeřem byl velmi silný celek Sigmy Olomouc, patřící k elitní trojce soutěže, víc než výrazně bodově oddělený od dalších dvanácti účastníků MSDL. Navíc v první polovině v Olomouci prohráli 0:12, což byla výrazně nejvyšší porážka ze všech čtrnácti zápasů. Asi mladíkům MSK hra Sigmy nesedí, protože i doma od ní dostali největší nadílku, prohráli 0:7. Přitom se dost dlouho drželi, celou první polovinu prvního poločasu udržovali bezbrankovou remízu a měli i dva náznaky šancí na vstřelení branky. Po krajích hřiště unikli Jan Hloch a později Tomáš Horčička, poslali dobrý centr do šestnáctky Olomouce, ale chyběla pohotovost, důraz, zakončení akce od jejich spoluhráčů. Ve 23.minutě Sigma otevřela skóre a během deseti minut to bylo 0:4 z pohledu Břeclavi. Tím bylo o vítězi rozhodnuto. Ještě v úvodu druhého poločasu zkusil starší dorost MSK výsledek upravit, nechtěl prohrát s nulou. Brzy po změně stran, v 53. a v 58.minutě hry, přišly další dva gólové zásahy Olomouce, a to již bylo na psychiku hráčů MSK příliš mnoho. Dále již jen zápas dohrávali, čekali na závěrečný hvizd rozhodčího. I když byla Sigma pánem na hřišti, dělala si s míčem, co chtěla, přidala již jen jednu branku na konečných 7:0. „Velký rozdíl je v individuální technice hráčů obou družstev, v práci s míčem. V tom zaostáváme a pokud se budeme chtít tak kvalitním soupeřům výkonnostně aspoň přiblížit, budeme muset intenzivně na individuální technice pracovat již v přípravkách a v kategorii mladšího žactva,“ řekl po zápasu trenér devatenáctky MSK Luděk Zlámal, který realisticky vyhodnotil dění na hřišti.

Sestava MSK U19: Polach – Wallisch, Šanda (26.Svoboda), Pafkovič, T.Horčička – Hloch, Balga, Slunský (87.Tetur), M.Horčička (71.Novák) – Hakala, Sasínek.

Svůj poslední zápas v ligovém ročníku 2012-2013 odehrají starší dorostenci MSK U19 ve čtvrtek 6.června na hřišti vedoucího celku soutěže, již jistého postupujícího do 1.ligy, MFK OKD Karviná.