Olomouc.  Ve vloženém středečním kole Moravskoslezské fotbalové ligy hráli muži MSK Břeclav v Olomouci-Holicích proti 1.HFK Olomouc, aktuálně svému sousedovi v tabulce. Podali solidní výkon, kterému chybělo jediné, účinnější střelba. Domácí fotbalisté neměli téměř žádnou reálnou gólovou šanci, ujala se jim až v 75.minutě standardní situace, když po rohovém kopu jejich dobře postavený hráč hlavou rozhodl zápas.

V první půli bylo HFK bez šance, hosté z Břeclavi hrozili účinnými brejky. Jejich první možnost skórovat měl Zdeněk Šenkeřík, jeho střela ale šla nad břevno. Pak Pavla Simandla z bezprostřední blízkosti vychytal výborný brankář domácích Mucha a Martin Levai jen orazítkoval břevno olomoucké branky.

I ve druhém poločasu převaha MSK pokračovala, i když na trávníku chyběl Šenkeřík. „Zdeněk nehrál ani v minulém kole, prodělal virózu a stále se necítil být dostatečně fyzicky fit, aby vydržel odehrát celý zápas,“ vysvětlil důvod střídání jedné z opor celku trenér MSK Ivan Dvořák mladší. I bez Šenkeříka údernost útoku MSK neutrpěla. Ve stoprocentních šancích byli Lucas Carvalho a Ivo Tetur, znovu ale „úřadoval“ domácí brankář, kterého zápas zastihl ve výborné formě. Když už se zdálo, že HFK přijme zavděk bezbrankovou remízou, podařilo se mu z ojedinělé šance zápas rozhodnout, připsat si do tabulky cenné tři body. „Hráli jsme dobrý kombinační fotbal po stranách, dostávali jsme se k zakončování, ale šance jsme nedokázali proměňovat. Moc mě porážka mrzí, protože jsme si ji tentokrát nezasloužili. Fotbal se ale hraje na branky a ne na převahu,“ nemluvilo se trenéru Dvořákovi po výsledkově nevydařeném zápasu dobře.

1.HFK Olomouc-MSK Břeclav 1:0 (0:0)

Sestava: Prokop – Košut (79.Sycha), Klusák, Sedlo, Fojtík – Carvalho, Simandl, Paděra, Levai – Šenkeřík (46.Tetur), Horčička (67.Jurčík).

Další výsledky: Vyškov-Velké Meziříčí 1:0 (1:0), Zlín B-Uničov 2:1 (1:0), Vítkovice-Prostějov 1:2 (1:1), Hulín-Otrokovice 2:1 (1:0), Hlučín-Slovácko B 1:0 (1:0), Mohelnice-Třebíč 1:2 (0:1), Líšeň-Kroměříž 0:2 (0:1).

Tabulka po 7.kole: 1. 1.SK Prostějov – 19 bodů, 2.MFK Vítkovice – 15, 3.MFK Vyškov – 13, 4.SK Uničov – 13, 5.FC Fastav Zlín B – 12, 6.FC Viktoria Otrokovice – 11, 7.FC Hlučín – 10, 8.FC Velké Meziříčí – 10, 9.SK Hanácká Slávia Kroměříž – 10, 10.SK Spartak Hulín – 9, 11. 1.HFK Olomouc – 8, 12. 1.FC Slovácko B – 7, 13.Horácký FK Třebíč – 7, 14.FK Mohelnice – 5, 15.MSK Břeclav – 5, 1.SK Líšeň – 4.

Polepšit si v tabulce budou fotbalisté MSK moci v sobotu 19.září, kdy od 16 hod budou hostit třináctou Třebíč, na kterou ztrácejí jen dva body.