MSK Břeclav A-Sparta Brno 1:2 (0:1)

Vložený přípravný zápas fotbalistů MSK Břeclav A, hraný ve středu 11.března na umělé trávě v Břeclavi, žádnou radost trenéru Karlu Bečkovi nepřinesl. Brněnský celek, hrající krajský přebor, si domů odvezl výhru 2:1, což jistě ke cti účastníka Moravskoslezské ligy neslouží.

Vliv na průběh hry jistě měla neúčast kapitána Pavla Simandla, který pro tento zápas dostal volno. „Chtěl jsem vyzkoušet, jak by to bez našeho tvůrce hry vypadalo, ale ukázalo se, jak je Pavel pro obraz naší hry cenný,“ jsou první hodnotící slova trenéra Karla Bečky. „Pokud mám zápas hodnotit, tak snad ani není co. Bez řádného nasazení, viditelného úsilí jednotlivců

o účast v základním kádru pro zahájení mistrovského jara, nelze dobrého výsledku dosáhnout. Chyběly promyšlené kombinace na několik přihrávek, míče jsme ztráceli a k pořádnému zakončení jsme se nedostávali,“ pokračuje trenér Bečka.

V první půli měl největší šanci domácích Pavol Giertl, ale v rozhodující chvíli mu míč uskočil. Trestem pak byla v poslední minutě první části hry branka do šatny. Po nastřelené tyči se nepodařilo obráncům MSK míč odkopnout a útočník Sparty otevřel skóre.

Ani druhá půle nebyla o moc lepší. Brno přidalo ještě druhou branku po nepodařené „malé domů“. Míč se k brankáři MSK Lukáši Prokopovi nedostal, zmocnil se ho útočník soupeře a zvýšil na 2:0. Pak přišel světlejší moment ve hře MSK, když se na hřišti objevil Tomáš Pospiš, ještě šetřený kvůli definitivnímu doléčení  svalového zranění. Po levé straně unikl obránce Jakub Dobšíček, nacentroval do šestnáctky Sparty, Pospiš zvedl hlavu, míč zpracoval a ostrou střelou k tyči snížil na konečných 1:2.

Bylo to v 69.minutě a stále ještě bylo možné s výsledkem něco pozitivního udělat. Sám Pospiš měl na kopačkách největší šanci na vyrovnání, ve složité situaci u branky Brna byl ale tvrdě atakován a poslat míč do sítě se mu nepodařilo.

Trenéru Bečkovi stále ještě chyběli zranění Jan Hloch a Ivan Dvořák. Do konce týdne by již měl mít k dispozici i Vladimíra Smirnova a na sobotní odpoledne je plánován přílet Lucase Carvalha. K poslednímu přípravnému zápasu, který se uskuteční v sobotu 14.března od 11 hodin na přírodní trávě v Sedleci proti třetiligovému Vyškovu, tak ještě stále nebude k dispozici ideální jedenáctka MSK.

Sestava: Prokop (60.Kunický) – Dobšíček, Zezula (70.Klusák), Klusák (46.Lošťák), Košut – Sycha, Paděra, Giertl (55.Pospiš), Jurčík – Horváth (46.Wallisch), Tetur.