FC Slovan Rosice-MSK Břeclav 1:2 (0:0)

 

Generálku na start podzimní části Moravskoslezské fotbalové ligy 2014-2015 absolvovalo áčko mužů MSK Břeclav na hřišti divizního FC Slovan Rosice. Po bezbrankovém poločasu se v úvodu druhé půle nejdříve v 58.minutě do černého trefil Pavel Lapeš, který přeloboval vybíhajícího brankáře domácích a o tři minuty později Rosice uspěly v šestnáctce MSK a srovnaly na 1:1.

 

Již to vypadalo na dělbu bodů, když se minutu před koncem hrací doby do míče opřel kapitán břeclavského celku Pavel Simandl a trefil se přesně do šibenice. Muži MSK tak zakončili sérii přípravných zápasů vítězně a nyní již pro ně začne důležitější část sezóny, v níž budou bojovat o mistrovské body.

 

Skórovat mohl Simandl již v první minutě, jeho dobrou střelu ale parádním zákrokem zneškodnil domácí brankář. V dalším průběhu první půle měli fotbalisté MSK již jen několik náznaků šancí, zato domácí byli dvakrát blízko gólu, ale i brankář MSK Jan Zádrapa udržel čisté konto. V úvodu druhé půle se po dobré přihrávce Simandla dostal k míči Pavel Lapeš, šel sám na brankáře a šikovně ho přehodil.

 

Domácí srovnali na 1:1 po zbytečně komplikovaném řešení herní situace na kraji obrany hostí. Místo rychlé rozehrávky došlo k souboji o míč, jeho ztrátě a následnému přesnému zakončení akce z prostoru uvnitř šestnáctky. Poslední slovo ale měl Simandl. Na útočný výpad se vydal obránce MSK Jan Hloch, míč zatáhl až k brankové čáře Rosic, přihrál pod sebe a nechytatelnou střelou z hranice šestnáctky rozhodl o těsném vítězství hostujícího celku hráč, který byl u všech tří gólových šancí  Břeclavi.

 

„Rosice skončily v divizi na druhém místě, jsou kvalitním celkem a vyhrát na jejich hřišti lze brát jako úspěch. Naše sestava se již vykrystalizovala tak, že mám z větší části jasno, s jakým základním kádrem vstoupíme do MSFL. Z Ruska by se měl již vrátit Igor Tcybrov, k dispozici budou i Ivan Dvořák a Jakub Šenk, padne i rozhodnutí o možném setrvání  Antonína Horvátha a Ondřeje Ulmana v kádru,“ hodnotí kladně výsledek v Rosicích trenér MSK Karel Bečka a nastiňuje, jak se kádr družstva formuje před startem Moravskoslezské fotbalové ligy.

 

Sestava MSK: Zádrapa (46.Prokop) – Ulehla (46.Prinz), Dobšíček, Zezula, Hloch – Carvalho (46.Lapeš), Paděra, Simandl, Smirnov (46.Tetur) – Kugler (46.Ulman), Kunc (46.Horváth).

 

První mistrovský zápas nové sezóny čeká fotbalisty MSK Břeclav v sobotu 9.srpna, kdy od 16:30 hod zahájí svůj boj s MFK Vyškov.

Zpět