MSK Břeclav A-MFK Vrbové 6:0 (1:0)

 

Dalším soupeřem fotbalistů MSK Břeclav A v přípravě na jaro mistrovských soutěží byl třetiligový slovenský celek MFK Vrbové. I on si z Břeclaví odvezl šestigólovou nadílku, o níž rozhodlo posledních šest minut zápasu.

 

První poločas přinesl vyrovnanou hru jen v prvních desíti minutách, v nichž měli i hosté nadějné šance na vstřelení branky. Jednou z dobré pozice stříleli jen do boční sítě branky Lukáše Prokopa, podruhé se břeclavský gólman blýskl kvalitním zákrokem, když zlikvidoval sólový únik útočníka hostí. Domácí měli řadu dobrých střeleckých příležitostí, ale buď se mezi tři tyče branky Vrbového netrefili, nebo jejich střely brankář hostí zneškodnil. Fotbalisté MSK využívali nepřesností v rozehrávce Vrbového a přechodů do protiútoků. V dobré šanci přestřelil Ivo Tetur branku, Antonín Horváth z několika metrů nastřelil jen tělo brankáře. Až v poslední minutě prvního poločasu udeřilo. Rohový kop Pavla Simandla našel u zadní tyče Jakuba Dobšíčka, který uklidil míč poprvé do sítě slovenského celku.

 

Ve druhé půli zvýšil na 2:0 Pavol Giertl, znovu po dobře provedeném rohovém kopu, který zužitkoval nohou u bližší tyče. Vrbové bylo ve druhé části hry poloviční, jedinou jeho šancí bylo nastřelené břevno branky MSK, kterou v té době hájil Dominik Kunický. „Potěšitelné je, že jsme opět byli zřetelně lepší fyzicky, vydrželi jsme jezdit celý zápas. Vyvrcholením toho byly čtyři vstřelené branky v posledních minutách,“ pochvaloval si výkon svých svěřenců trenér Karel Bečka. Do 84.minuty byl stav na ukazateli skóre 2:0 pro MSK, po skončení zápasu to již bylo 6:0. Tetur se do listiny střelců zapsal střelou z velmi ostrého úhlu místo očekávané přihrávky, pak připravil čtvrtý gól pro Horvátha, který skóroval hlavou. Horváth přidal i pátou branku po centru střídajícího dorostence Viktora Kacra a poslední slovo měl stoper Tadeáš Zezula. Byl to další rohový kop v provedení Simandla, na který si urostlý stoper MSK naskočil.

 

„Jsem rád, že i bez zraněného útočníka Tomáše Pospiše umíme dávat góly, a to i proti soupeři, který byl zatažený do obrany. Chce to jen trpělivost v dobývání soupeřovy branky,“ uzavírá svůj komentář spokojený trenér Bečka. Před blížícím se zahájením mistrovských bojů má stále řadu hráčů ve stavu zraněných. V tomto týdnu by již ale měli začít s tréninkem Ivan Dvořák, Tomáš Košut, Josef Nešpor, Marek Svoboda, Tomáš Pospiš a Pavel Jurčík, o něco více času na zotavení potřebují Jan Hloch, Milan Sycha a Robert Úlehla. Početná absence dala více prostoru dalším hráčům, kteří této šance dokázali využít.

 

Fotogalerie: http://www.mskbreclav.najednou.cz/galerie2/177/

 

Sestava MS: Prokop (60.Kunický) – Dobšíček, Klusák, Zezula, Wallisch – Jurčík (46.M.Horčička), Simandl, Paděra, Horváth (65.Kacr) – Tetur, Giertl (80.Horváth).

 

Další přípravný zápas čeká fotbalisty MSK Břeclav A v sobotu 7.března od 13 hod, kdy budou hostit OFK Dunajská Lužná, vedoucí celek jedné ze skupin slovenské 3.ligy. Pokud bude počasí příznivé, bude se toto utkání hrát na přírodní trávě v Sedleci.

Zpět